Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Kujawsko-Pomorskie: Wracają niektóre połączenia Arrivy. Będą podwyżki cen biletów

Kujawsko-Pomorskie: Wracają niektóre połączenia Arrivy. Będą podwyżki cen biletów Fot. Arriva

W woj. kujawsko-pomorskim Arriva wprowadzi korektę rozkładu jazdy, w ramach niej zostanie przywróconych kilka połączeń, które zostały zlikwidowane miesiąc temu. Wraz z wejściem w życie korekty, zaczną obowiązywać nowe stawki cen biletów.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego po licznych apelach mieszkańców zdecydował o przywróceniu połączeń na linii Bydgoszcz – Chełmża i Laskowice Pomorskie – Czersk. To tylko naparstek, w porównaniu do połączeń kolejowych, które zostały zlikwidowane wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy, a w niektórych przypadkach od 1 stycznia 2021 roku. Jest to pokłosie decyzji Marszałka Piotra Całbeckiego, który podpisał niekorzystne umowy na realizację przewozów kolejowych w województwie.

Na stronie Arrivy pojawił się korekta rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 18 stycznia 2021 roku (Arriva informację z rozkładem jazdy zdjęła ze swojej strony około godziny 12):

Linia AR 415 Toruń Gł. – Chełmża – Grudziądz

  • zmiana godzin kursowania pociągu Grudziądz 04:13 – Toruń Gł. 05:29 na Grudziądz 03:50 – Toruń Gł. 05:11 (w dni robocze od poniedziałku do piątku)
  • zmiana godzin kursowania pociągu Toruń Gł. 18:39 – Grudziądz 19:55 na Toruń Gł. 19:01 – Grudziądz 20:24 (w dni robocze od poniedziałku do piątku)

Linia AR 416 Chełmża – Unisław Pom. – Bydgoszcz Gł.

  • przywrócenie ruchu pociągów – 4 pary dziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku

Linia AR 429 Laskowice Pom. – Czersk

  • przywrócenie ruchu pociągów – 3 pary dziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku

Linia AR 431a Bydgoszcz Gł. – Tuchola – Chojnice

  • zmiana godzin kursowania pociągu Chojnice 10:42 – Bydgoszcz Gł. 12:22 na Chojnice 11:25 – Bydgoszcz Gł. 13:02 (codziennie)

Linia AR 431b Bydgoszcz Gł. – Laskowice Pom. – Grudziądz – Brodnica

  • bez zmian

Podniesienie cen biletów

Urząd Marszałkowski deklarował przywrócenie połączeń na liniach Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz. Natomiast nie wspominał, że równolegle z reaktywacją połączeń, ceny biletów na pociągi Arrivy ulegną podwyżce. Nowa taryfa w województwie na pociągi Arrivy zacznie obowiązywać od 15 stycznia 2021 roku. Ceny uległy zmianie zgodnie z decyzją organizatora transportu w województwie, czyli Urzędu Marszałkowskiego.

Ceny zarówno za bilety jednorazowe, jak i bilety miesięczne (tam i z powrotem) wzrosły o 10%. Przykładowo bilet miesięczny na 10-kilometrowym odcinku zdrożał z 84 zł do 93 złotych. W przypadku, gdy ktoś chciałby zakupić bilet miesięczny na 20-kilometrowy odcinek będzie musiał zapłacić 141 złotych, zamiast 129 zł.

Nowa taryfa za bilety miesięczne (w obu kierunkach).

Taryfa ważna do 14 stycznia.