Kolej jest dla ludzi Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

Do końca marca można zakupić bilety Interrail na m.in. wakacyjne podróże po Europie

Do końca marca można zakupić bilety Interrail na m.in. wakacyjne podróże po Europie fot. PKP Intercity

 

PKP Intercity zachęca do skorzystania z wiosennej promocji na bilety Interrail. Bilety można zakupić do końca marca, a wykorzystać przez 11 miesięcy od dnia ich nabycia. Oferta przewiduje podróżowanie po 30 krajach Europy, m.in. do Niemiec, które w jej ramach są najczęstszym kierunkiem destynacji.

Przewoźnik przypomina o swojej ofercie Interrail. Warto się pospieszyć z planowanie wakacji czy innych wyjazdów zagranicznych. Wiosenna promocja jest ważna do końca marca. Bilety zakupione do tego czasu można wykorzystać przez 11 miesięcy od daty ich nabycia. Marcowe zakupy biletów Global to nawet 15% zniżki. Podczas zamawiania biletu większość pociągów nie wymaga rezerwacji miejsca.

Podróżni w raamch oferty najczęściej odwiedzają Włochy, Niemcy, Szwajcarię, Francję i Hiszpanię. Jak informuje PKP Intercity od stycznia do sierpnia 2017 roku z biletami Global Pass i One Country Pass podróżowało ponad 225 tys. pasażerów.

Rodzaje biletów

Na podstawie biletu Interrail Global Pass można podróżować po 30 krajach w Europie. Opcja flexi biletu umożliwia przejazdy pociągami w ramach określonego przy zakupie terminu ważności (5 dowolnych dni w ciągu 15-dniowego terminu wazności lub 7,10, 15 dni w terminie miesięcznym). Wersja continuous pozwala na nielimotowane podróże przez miesiąc albo przez 15 lub 22 następujących po sobie dni. Bilet Interrail One Country Pass to podróże bez ograniczeń na terenie jednego z wybranych krajów. Tu opcja flexi to 3, 4, 6 albo 8 dni przejazdów, do wykorzystania w ciągu miesiąc. Ważne! Z biletu One Country Pass nie można również korzystać w kraju zamieszkania.

Bilet Global w celu uzyskania zniżki nelezy zamówić przez stronę www.interrail.eu. Kurier (za dodatkową opłatą) dostarczy go do pasażera. Bilet ten nie podlega zwrotowi i wymianie.

Więcej szczegółów oferty znajduje się na stronie PKP Intercity.