NaKolei.pl Wiadomości Kolejowe targi InnoTrans i Trako odbędą się w 2021 roku. Co na to organizatorzy?

Kolejowe targi InnoTrans i Trako odbędą się w 2021 roku. Co na to organizatorzy?

Adrian Izydorek
Fot. Targi Trako

Targi InnoTrans zostały przełożone na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa. W ten sposób między targami Trako a InnoTrans będzie tylko 5 miesięcy różnicy.

InnoTrans oraz Trako to dwa największe targi kolejowe w Europie, odbywają się cyklicznie co dwa lata, z tym, że w sposób przemienny, tak żeby między nimi był rok odstępu. Tym razem, wyjątkowo czas pomiędzy ogromnymi wydarzeniami wyniesie tylko 5 miesięcy.

 

 

 

 

 

Koronawirus powodem przełożenia InnoTrans

Największe targi kolejowe w Europie, InnoTrans decyzją organizatorów, został przełożone na dni 27-30 kwietnia 2021 roku. Powodem zmiany daty była również decyzja berlińskiego senatu, który to w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadził zakaz organizowania dużych wydarzeń do 24 października 2020 roku.

Dwa najważniejsze wydarzenia kolejowe w krótkim odstępie czasowym

Przełożenie berlińskich targów na kwiecień 2021 roku spowodowało zbliżenie się terminem do targów Trako, organizowanych w Polsce. Jak zadeklarował organizator z Niemiec, zmiana ta jest jednorazowa, a następne targi odbędą się według starego cyklu – w 2022 roku.

W związku z deklaracją organizatorów berlińskiego INNOTRANSu, że po ich jednorazowej organizacji w kwietniu 2021 roku, kolejne odbędą się we wrześniu 2022 roku oraz prognozom stabilizacji sytuacji epidemiologicznej, czego sobie wszyscy życzymy, respektując i wdrażając procedury bezpieczeństwa, 14. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO odbędą się w terminie 21-24 września – powiedział organizator Trako dla NaKolei.pl.

Wydarzenia takie jak targi, nie tylko kolejowe, lecz również te dedykowane transportowi jako ogółu odbywają się według cyklu dwuletniego. Każda zmiana daty ma wpływ na całą branżę. Przypomnijmy, że podczas targów ma miejsce wiele premier m.in. pojazdów bądź rozwiązań, dodatkowo nieraz zawierane są nowe umowy, czasem i te międzynarodowe.

Mamy świadomość nowej rzeczywistości, jaka powstała, gdy dwa najważniejsze wydarzenia targowe odbędą się w jednym roku, w relatywnie krótkim odstępie czasowym. Pracujemy już nad programem merytorycznym, otrzymujemy wiele deklaracji wsparcia od naszych Partnerów i Klientów. To motywuje i zobowiązuje oraz daje siły do przygotowania Targów TRAKO2021 – informuje organizator.

Organizatorzy Trako włożą ogrom pracy, aby najbliższe targi Trako były wyjątkowe.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności