VII Kongres Rozwoju Kolei
Prawo i przetargi Przewozy pasażerskie Tabor

Kolejny przewoźnik chce dzierżawić ezt-y. Koleje Śląskie potrzebują 4 składy

Kolejny przewoźnik chce dzierżawić ezt-y. Koleje Śląskie potrzebują 4 składy fot. Koleje Śląskie

Kolejny przewoźnik chce pozyskać elektryczne zestawy trakcyjne, dzierżawiąc je. To Koleje Śląskie, które w ten sposób chciałyby uzupełnić swój tabor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedmiotem ogłoszonego właśnie zamówienia jest dostawa 4 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z ich utrzymaniem.

Oferty będą oceniane według kryteriów:

  • cena – waga 70 %,
  • zapewnienie pojazdu zastępczego – waga 20 %,
  • zapewnienie klimatyzowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych do realizacji zamówienia – 10 %.

Cena nie stanowi zatem jedynego kryterium, a przewoźnik chętnie pozyskałby pojazdy klimatyzowane. Tyle, że ich dostępność na rynku jest raczej niewielka.

Oferty w ogłoszonym właśnie przetargu można składać do 14 lutego 2020 roku. Pojazdy miałyby być eksploatowane do końca 2020 roku. Wykonawca zobowiązany jest przed upływem terminu składania ofert wnieść wadium w wysokości 204 000,00 PLN.

Przypomnijmy, że aktualnie przetarg na dzierżawę ezt-ów prowadzi także SKM Warszawa i jest to już drugie podejście do pozyskania w ten sposób taboru. W pierwszym nie została złożona żadna oferta.

Koleje Śląskie czekają na dwa Elfy2

Tymczasem Koleje Śląskie czekają na jeszcze dwa Elf2, które w ramach opcji ma dostarczyć PESA. Będą to jednostki trzyczłonowe. Jak udało się ustalić portalowi nakolei.pl zostaną one dostarczone do maja 2020 roku.