Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Kolejny Lajkonik od Stadlera dotarł do Krakowa

Kolejny Lajkonik od Stadlera dotarł do Krakowa Fot. MPK Kraków

Z fabryki Stadlera w Siedlcach dotarł wczoraj (25 listopada) do Krakowa kolejny, 22 z kolei Lajkonik (nr RY831). Tramwaj jest już na terenie Stacji Obsługi w Podgórzu i przed wyjazdem na linię będzie przechodził ostatnie odbiory techniczne.  Wagon dołączy do floty w zajezdni Podgórze.

Dobra wiadomość dla pasażerów jest też taka, że wczoraj na linię wyjechał także kolejny Lajkonik, który kursuje na linii nr 3. Na liniach regularnych dla pasażerów jest już dostępnych 19 tych nowoczesnych wagonów.

Przypomnimy, że w środę 4 listopada została podpisana umowa z firmą Stadler, która pozwoli MPK SA w Krakowie na skorzystanie z opcji zakupu dodatkowych 25 nowoczesnych wagonów o długości ponad 33 metrów. To oznacza dla krakowian prawdziwą rewolucję w taborze tramwajowym i to już w najbliższym czasie.

Pozwoli bowiem MPK w Krakowie na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych kontraktów, które w sumie umożliwią wymianę co trzeciego tramwaju w Krakowie na nowoczesny, niskopodłogowy i klimatyzowany pojazd. Na zakup 110 nowych tramwajów składa się 5 umów podpisanych przez MPK SA i firmę Stadler w latach 2018-2020.Kongres590