NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Kolejne tramwaje Hyundaia już w Warszawie. TW: ” Wszystko idzie zgodnie z planem”

Kolejne tramwaje Hyundaia już w Warszawie. TW: ” Wszystko idzie zgodnie z planem”

Redakcja
Fot. Tramwaje Warszawskie

Kolejne tramwaje przypłynęły do Polski z Korei Południowej. Hyundai realizuje dostawy 123 tramwajów. Na ten moment do stolicy dotarło już 5 pojazdów.

W czerwcu br. do portu w Gdyni przypłynęły z Korei pierwsze dwa tramwaje dla Warszawy. Niedługo potem, bo już w sierpniu Tramwaje Warszawskie informowały, ze nowy pojazd Hyundaia przeszedł już wszystkie wymagane test i może samodzielnie poruszać się po ulicach. Przeprowadzono m.in. pomiar wymiarów zewnętrznych, sprawdzono działanie układu hamulcowego czy jezdnego. Cały proces trwał zaledwie ponad miesiąc. W międzyczasie okazało się, że będą wymagane prace brukarskie na niektórych przystankach, aby przystosować je dla nowych, szerszych pojazdów.

Trzy kolejne Hyundaie w Warszawie

Od dziś Warszawa ma kolejne trzy Hyundaie. Razem jest już ich 5. Kończymy pogłębione testy nowych pojazdów i wszystko idzie zgodnie z planem. Pierwsze jazdy z pasażerami mamy za sobą, a wkrótce wyjazd na zwykłą linię Warszawskiego Transportu Publicznego. Kupiliśmy 123 wagony w trzech wersjach – poinformowały Tramwaje Warszawskie.

Według założeń miasta, nowe tramwaje mają pojechać z pasażerami jeszcze jesienią bieżącego roku. Wszystkie tramwaje, a ma być ich łącznie 123 – wartych 2,2 mld zł – mają zostać dostarczonych do końca kwietnia 2023 roku. Pierwsze jednostki wypłynęły z Korei Południowej na początku maja, natomiast do Trójmiasta dotarły 20 czerwca.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności