NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek Kolejna umowa PKP CARGO z Tauronem

Kolejna umowa PKP CARGO z Tauronem

Redakcja

PKP CARGO ma w ręku duży kontralt na przewóz węgla dla spółki Tauron Wydobycie.

 

Przewoźnik poinformował, że kontrakt opiewa na 227 mln zł brutto i dotyczy transportu 11 mln ton węgla w latach 2018-2019. PKP CARGO chwali się, że jest to kolejny wygrany duży przetarg węglowy.

I nie jest to też pierwsza umowa z Tauron Wydobycie, gdyż nasz największy kolejowy przewoźnik towarowy realizuje teraz dwuletni kontrakt na przewóz 8,5 mln ton węgla, a współpraca obu podmiotów datuje się od 2012 roku.

Tak jak teraz, tak i w nowej umowie składy PKP CARGO będą woziły węgiel z kopalń Tauronu do elektrowni należących do tego koncernu, ale i do innych odbiorców surowca.

– Grupa PKP CARGO jest głównym partnerem branży górniczej i energetycznej. Odpowiadamy za 2/3 rynku przewozów węgla w Polsce (wg pracy przewozowej) . Chcemy tę pozycję umacniać, stale podnosząc jakość naszych usług. Kontynuowanie współpracy z tak wymagającym partnerem, jak Tauron Wydobycie jest dla nas zarówno dużym wyzwaniem, jak i powodem do satysfakcji – powiedział Grzegorz Fingas, członek Zarządu PKP CARGO ds. handlowych.

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności