NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Koleje Wielkopolskie kupią dodatkowe dwa Impulsy. Newag zapewnia, że dostarczy je w przyszłym roku

Koleje Wielkopolskie kupią dodatkowe dwa Impulsy. Newag zapewnia, że dostarczy je w przyszłym roku

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / broneqq

Koleje Wielkopolskie skorzystały z opcji umożliwiającej zakup od Newagu dwóch dodatkowych spalinowych zespołów trakcyjnych.

Jak podano w komunikacie łączna wartość opcji wynosi 38 600 000,00 zł netto. Na skutek skorzystania z prawa opcji wartość Umowy ulega zwiększeniu do kwoty 115 800 000,00 zł netto. Dostawy pojazdów, stanowiące przedmiot opcji, powinny zostać zrealizowane w terminie do 30.09.2023 r. Jednak Newag zapewnił, że nastąpi to znacznie wcześniej, bo już w przyszłym roku.

Zakup dodatkowych składów będzie możliwy dzięki umowie zawartej, w dniu 21.10.2021 r., pomiędzy Organizatorem przewozów, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego a Kolejami Wielkopolskimi.

Jak podano w komunikacie nowe spalinowe zespoły trakcyjne wykorzystywane będą przede wszystkim do realizacji przewozów na liniach z Poznania do Wolsztyna i Wągrowca. W przypadku zaistnienia potrzeb nowy tabor będzie wyjeżdżać również na pozostałe linie na terenie Wielkopolski tj. Leszno – Zbąszynek i Leszno – Ostrów Wielkopolski.

W każdym pojeździe podróżować może co najmniej 330 osób – znajduje się w nim 160 stałych miejsc siedzących, 10 miejsc uchylnych oraz 160 miejsc stojących. Prędkość eksploatacyjna pojazdów wynosi 120 km/h.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Koszt jednego pojazdu to 23 739 000 zł. Koleje Wielkopolskie planują zakupić 2 pojazdy, więc łączny koszt wyniesie 47 478 000 zł. Natomiast wartość dofinansowania to 32 810 000 zł.

Po zrealizowaniu dostaw nowych składów Koleje Wielkopolskie będą posiadały już 74 pojazdy, w tym cztery własne i 70 należących do Urzędu Marszałkowskiego.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności