Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu

Koleje Śląskie z “Pociągiem Mistrzów”. Trzeci specjalny pociąg przewoźnika wyjechał na tory

Koleje Śląskie z “Pociągiem Mistrzów”. Trzeci specjalny pociąg przewoźnika wyjechał na tory Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie zaprezentowały specjalny “Pociąg Mistrzów” promujący wydarzenia, które odbędą się w 2021 roku na Stadionie Śląskim: Mistrzostwa Świata Sztafet, Drużynowe Mistrzostwa Europy, Memoriał Janusza Kusocińskiego oraz Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Specjalnie oklejony pociąg z wizerunkami gwiazd lekkoatletycznych wyjechał na tory województwa śląskiego. W oficjalnej prezentacji pociągu udział wzięli: Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego, Aleksander Drzewiecki Prezes Kolei Śląskich, Jan Widera Prezes Stadionu Śląskiego oraz Radni Sejmiku Alina Nowak i Bartłomiej Kowalski.

Wspólny projekt „Pociąg Mistrzów” ma w ten sposób promować wydarzenia, które w 2021 roku odbywać się będą na Stadionie Śląskim, Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym: Mistrzostwa Świata Sztafet, Drużynowe Mistrzostwa Europy, Memoriał Janusza Kusocińskiego oraz Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Jestem przekonany, że za kilka miesięcy spotkamy się na Stadionie Śląskim i będziemy mogli dopingować najlepszych sportowców, podczas międzynarodowych imprez z udziałem gwiazd. Cieszę się, że Koleje Śląski i nasi sporowi ambasadorzy włączyli się w promocję tych wydarzeń w tak oryginalny sposób. Kolejny dedykowany pociąg Kolei Śląskich to bardzo dobra promocja dla Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Korzystając z tego ekologicznego środka transportu będziemy sobie przypominać, że już coraz bliżej do mistrzostw świata sztafet, memoriałów i Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

To już trzeci pociąg specjalny Kolei Śląskich

Dwa wcześniejsze pociągi specjalne nawiązują do historii regionu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko miłośników kolei, ale i pasażerów. Ten pociąg ma znakomite możliwości i moc porównywalną do mocy naszych znakomitych sportowców – mówił Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Na pociągu znalazły się wizerunki ambasadorów województwa i Stadionu Śląskiego: Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Justyny Święty-Ersetic i Ewy Swobody, a także Stadionu Śląskiego i informacje o czterech międzynarodowych imprezach, które odbędą się w 2021 roku na Stadionie Śląskim. Wnętrze składu również nawiązuje do lekkoatletycznych zmagań.

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie