Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu

Koleje Śląskie uruchamiają regularne pociągi do Krakowa. Cena za bilet ma wynieść 13 złotych

Koleje Śląskie uruchamiają regularne pociągi do Krakowa. Cena za bilet ma wynieść 13 złotych Fot. Koleje Śląskie

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 2020/2021, Koleje Śląskie uruchomią nowe regularne połączenie Katowice – Kraków. Przewoźnik poinformował, że cena za bilet w normalnej taryfie wyniesie 13 złotych.

13 grudnia, w dniu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy rozpocznie regularne kursowanie pociąg Kolei Śląskich na trasie Katowice – Kraków – Katowice. Wcześniej przewoźnik realizował specjalne, okolicznościowe kursy do stolicy Małopolski. Koleje Śląskie na swoim koncie na  Twitterze poinformowały, że bilet w taryfie normalnej będzie kosztować 13 złotych. Według komentujących, bilet zakupiony w kasie kosztował natomiast 17 złotych. Na stronie przewoźnika do godziny około 9:30 rzeczywiście cena wynosiła 17 złotych, z tym że zablokowano możliwość kupna. Około godziny 10:00 Koleje Śląskie, zdjęły ze strony cenę “17 złotych”. Prawdopodobnie wkradł się błąd w systemie biletowym, nad którym przewoźnik obecnie pracuje, co skutkowało możliwością nabycia biletu po wyższej cenie.

Jak zauważył dr Jakub Majewski z Fundacji ProKolej, za przejazd równoległą autostradą A4 zapłacimy 24 zł plus tyle ile spalimy paliwa. To pokazuje jak konkurencyjne będzie nowe połączenie Kolei Śląskich wobec innych środków transportu.

Ponadto Koleje Śląskie wprowadzą nowość w swojej ofercie – weekendowy pociąg Beskidzki Sprinter. Zastąpić on ma dotychczasową, szczątkową ofertę pociągów przyspieszonych. Składy mają o poranku rozpoczynać bieg w większych miastach północnej oraz centralnej części regionu i dojechać do południowej części woj. śląskiego oraz do Zakopanego. W tej ofercie znaleźć ma się sześć par pociągów, zapewniająca bezpośrednią podróż w niemal każdej relacji.

Krótki czas podróży

Pociągi Kolei Śląskich na trasie do Krakowa będą jeździć jako „przyspieszone”, zatrzymując się na stacjach: Katowice Zawodzie, Katowice Szopienice Południowe, Mysłowice, Jaworzno Szczakowa, Jaworzno Ciężkowice, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków Bronowice, Kraków Łobzów, Kraków Główny. Podróż ma potrwać 67 minut.

Niskie ceny

Ujednolicenie taryfy pomiędzy przewoźnikami pozwoliła uzyskać niezwykle atrakcyjną cenę za bilet normalny na trasie Katowice – Kraków.
Obowiązująca stawka to 13 zł. Dodatkowo udało się wynegocjować honorowanie biletów pomiędzy Kolejami Śląskimi, a POLREGIO.