Kadry i ludzie Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Koleje Śląskie: Ponad 1,3 mln więcej podróżnych w pierwszym półroczu

Koleje Śląskie: Ponad 1,3 mln więcej podróżnych w pierwszym półroczu fot. Koleje Śląskie

Łącznie w ciągu sześciu miesięcy tego roku z oferty Kolei Śląskich skorzystało ponad 9,5 mln podróżnych. Pociągi przejechały blisko 380 mln kilometrów. Taki wynik oznacza wzrost liczby pasażerów o ponad 1,3 mln w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku.

Dla Kolei Śląskich najlepszym miesiącem w 2019 roku okazał się maj – wtedy przewoźnik przetransportował ponad 1,8 mln podróżnych. Ten miesiąc przyniósł  również największy jak do tej pory skok w poziomie pracy przewozowej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Tegoroczny majowy wynik był o ponad 350 tys. wyższy niż ten z roku 2018. Najlepszy wynik jeśli chodzi o liczbę pasażerokilometrów odnotowano natomiast w marcu – wówczas podróżni przejechali łącznie prawie 70 mln kilometrów.

Mamy nadzieję, że drugie półrocze 2019 przyniesie nam równie dobre wyniki, dzięki czemu cały rok będziemy mogli zamknąć z istotnym wzrostem liczby podróżnych – mówi Renata Szczygieł, wiceprezes Zarządu ds. finansowych. -Z jednej strony chcielibyśmy podziękować naszym podróżnym za zaufanie okazane naszej spółce, z drugiej natomiast – pracownikom, za trud i zaangażowanie włożone w codzienną realizację naszej misji – podkreśla.

Warto przy tym podkreślić, że wzrost liczby podróżnych jest tendencją obserwowaną przez spółkę od dłuższego czasu. Pozytywne wyniki pod tym względem odnotowane zostały również w latach ubiegłych.

Pewnym ewenementem pod tym względem mogą być niedawno uruchomione przez nas połączenia z Gliwic do Wisły, obejmujące Knurów i Strumień. W tych miejscowościach pociągi pasażerskie nie miały okazji zawitać przez dłuższy czas, a teraz możemy zauważyć coraz więcej osób korzystających z naszych weekendowych połączeń. Jak obserwują przedstawiciele Stowarzyszenia Kolej na Knurów nasz weekendowy pociąg Kubalonka w okresie urlopowo-wakacyjnym bije w Knurowie rekordy swojej popularności.

Pociąg jako środek transportu jest też nie lada atrakcją dla najmłodszych. Dzieci z wypiekami na twarzy relacjonują podróże – tłumaczy Arkadiusz M. Ochmański z inicjatywy społecznej „Kolej na Knurów”. – „Kubalonkę” doceniają również knurowskie rodziny, seniorzy i niepełnosprawni.  Wszechstronne i nowoczesne wnętrza pociągu sprawiają, że jazda jest bezstresowa – dodaje.