Działania Przewozy pasażerskie Transport miejski

Koleje Dolnośląskie dowiozą podróżnych autobusami

Koleje Dolnośląskie dowiozą podróżnych autobusami Fot. KD

Dobry pomysł narodził się w Kolejach Dolnośląskich – spółka postanowiła zapewnić pasażerom dojazdy nocne i weekendowe pasażerom…. autobusami spółki POLBUS-PKS.

10 lutego 2017 r. Koleje Dolnośląskie i POLBUS-PKS podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie przewozu osób. Na mocy porozumienia autobusy POLBUS-PKS mają być puszczone w weekendy i w nocy na trasach Wrocław – Środa Śląska i Wrocław Jelcz Laskowice.

Jest to duże ułatwienie w podróżowaniu dla osób, które z Wrocławia chcą dostać się do pobliskich miejscowości np. późnym wieczorem, po godzinie 23. Niestety nie ma pociągów KD w te strony o tak późnych porach. Takie nowo wypracowane rozwiązanie rusza już w marcu. Oczekuje się na ustalenie tras, po których będa przejeżdżały autobusy.

Jak podaje Gazeta Wrocławska autobus ze Środy Śląskiej będzie wyjeżdżać o godzinie 23:00, a we Wrocławiu będzie o 23:48. Odjedzie z Wrocławia o godzinie 1:45, w Środzie Śląskiej będzie o 2:56.

Wrocław-Jelcz-Laskowice będzie kursował o godzinach: z Jelcza (23:15), we Wrocławiu będzie o godzinie 0:06. Z Wrocławia wyjedzie o gozinie 2:00, a w Jelczu będzie o godzinie 2:52.

Bilety okresowe objęte zostaną 40% zniżki. Będą również połączenia weekendowe z Wrocławia do Sobótki. Jednak trwają rozmowy z marszałkiem o połączeniach po godzinie 23:00 m.in. z Wrocławia do Wołowa. Tego w najbliższym czasie nie zapewni omawiana oferta. Przewidywane jest puszczenie autobusów z Jeleniej Góry do Karpacza.