NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Koleje Czeskie pomagają RegioJet w realizacji przewozów na trasie Praga – Ostrawa

Koleje Czeskie pomagają RegioJet w realizacji przewozów na trasie Praga – Ostrawa

Redakcja
Fot. Bohuslav Škoda

Czesi od wczoraj mogli spotkać się z niecodziennym widokiem – wagony RegioJet były ciągnięte przez lokomotywę państwowego przewoźnika kolejowego.

Od wczoraj na trasie między Pragą a Ostrawą spotkać można skład RegioJet ciągnięty przez lokomotywę Kolei Czeskich serii 150 o numerach 213. Była to krótkoterminowa dzierżawa lokomotywy, aby pokryć potrzeby operacyjne prywatnego przewoźnika. Ceske drahy wypożyczyły czeskiemu przewoźnikowi lokomotywę tylko na dwa dni.

Taka pomoc między przewoźnikami jest powszechna i wcześniej w podobny sposób współpracowaliśmy z ČD i innymi przewoźnikami. RegioJet również rutynowo pożycza swoje lokomotywy innym przewoźnikom, aby zabezpieczyć przewóz ich pociągów – powiedział rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj dla portalu Zdopravy.cz. – Dla fanów kolei może to być okazja do uchwycenia niekonwencjonalnej kombinacji pojazdów różnych przewoźników  – dodał Ondrůj.

Na początku przewidziano, że połączenia RegioJet z obsługującą lokomotywą CD będą realizowane do piątku. Natomiast zdecydowano się, że dzierżawa zakończy się jeszcze dzisiaj. Warto wspomnieć, że w 2020 roku Koleje Czeskie również krótkoterminowo pożyczyły lokomotywę z serii 150 , jeszcze wcześniej prywatny przewoźnik wynajmował jednostki od ČD Cargo.

Tym razem, jak podaje portal Zdopravy.cz, widok lokomotywy na czele składu prywatnego przewoźnika wywołał krytykę ze strony związkowców. Co wśród opinii jest niezrozumiałe – lokomotywa nie została użyczona za darmo, w przeciwnym razie nadal stałaby na bocznicy, czekając na służbę.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności