NaKolei.pl OpinieDziałania Klaster Luxtorpeda 2.0 już z udziałem Przewozów Regionalnych. Podpisano deklarację członkowską

Klaster Luxtorpeda 2.0 już z udziałem Przewozów Regionalnych. Podpisano deklarację członkowską

Redakcja
Od lewej: Krzysztof Zgorzelski, Prezes ZarząduPrzewozów Regionalnych, Adam Musiał, Członek Rady Klastra Luxtorpeda 2.0, Mateusz Izydorek vel Zydorek, Koordynator Klastra Luxtorpeda 2.0 fot. naKolei.pl

Od dziś Klaster Luxtorpeda 2.0 tworzony jest również przez Przewozy Regionalne. Spółka podpisała deklarację członkowską w trakcie trwającego w Gdyni Forum Wizja Rozwoju.

Dziś Przewozy Regionalne, największy pasażerski przewoźnik w Polsce, dołączył do Klastra Luxtorpeda 2.0. Deklarację dołączenia do Klastra podpisano dziś, 25 czerwca w Gdyni, podczas Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział: Krzysztof Zgorzelski – Prezes Zarządu Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Adam Musiał – Członek Rady Klastra „Luxtorpeda 2.0” oraz Mateusz Izydorek vel Zydorek – Koordynator Klastra „Luxotorpeda 2.0”.

POLREGIO to podmiot, który będzie reprezentował sektor transportu kolejowego, skupiający największe przedsiębiorstwa branży w Polsce. Spółka wpisuje się zadaniowo w grupę ,,Przewozy” – jedną z trzech grup obok ,,Infrastruktury” i ,,Usług Wsparcia”, które działają nad wypracowaniem najlepszych rozwiązań m.in. dla rozwoju i wzrostu konkurencyjności polskiej kolei.

Cieszę się z przystąpienia do Klastra Luxtorpeda 2.0, ponieważ chcemy i musimy brać aktywny udział w kształtowaniu polityki transportowej Polski. Jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce posiadamy wiedzę i doświadczenie, które mogą być kluczowe przy wsparciu realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0. – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Co jest celem i zadaniami Klastra Luxtorpeda 2.0?

Klaster Luxtorpeda 2.0. chce być aktywnym uczestnikiem w kształtowaniu polityki transportowej Polski, pomagając wypracować najlepsze rozwiązania w obszarze legislacyjnym, organizacyjnym i finansowym. Klaster Luxtorpeda 2.0 będzie wspierał instytucje i przedsiębiorców działających w sektorze transportu kolejowego w stworzeniu trwałych ram współpracy. Będzie wspierał w budowaniu innowacyjnych sieci powiązań opartych na transferze wiedzy, technologii i innowacyjnych rozwiązań pomiędzy członkami Klastra, instytucjami otoczenia biznesu, jednostkami naukowo-badawczymi oraz samorządami. A to w celu zwiększenia ich konkurencyjności z korzyścią dla pasażerów i klientów biznesowych kolei. Zadania Klastra to. m.in. wsparcie innowacji przy zamówieniach publicznych, budowa i modernizacja taboru, prace nad wspólnym biletem oraz ustawowymi rozwiązaniami i powrót do projektu KDP i CPL.

NaKolei.pl - Klaster Luxtorpeda 2.0 już z udziałem Przewozów Regionalnych. Podpisano deklarację członkowską

Od lewej: Krzysztof Zgorzelski, Prezes ZarząduPrzewozów Regionalnych, Adam Musiał, Członek Rady Klastra Luxtorpeda 2.0, Mateusz Izydorek vel Zydorek, Koordynator Klastra Luxtorpeda 2.0 fot. naKolei.pl

Jak powiedział Adam Musiał, Członek Rady Klastra  „Luxtorpeda 2.0”: – Klaster to instytucja, która będzie realizowała program na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Premiera Mateusza Morawieckiego, a zwłaszcza program kolejowy Luxtorpeda 2.0. Klaster reprezentowany jest obecnie przez różne podmioty, m. in. przewoźników, producentów taboru oraz producentów podzespołów dla branży kolejowej. Bardzo nas cieszy, że Przewozy Regionalne uczestniczą w tym przedsięwzięciu.

Niezwykle ważne dla nas jest, by głos, którym przemawia Klaster, był głosem wspólnie wypracowanym przez jak największą reprezentację branży kolejowej. Cieszymy się, że do grona firm tworzących nasz Klaster dołącza największy przewoźnik pasażerski w kraju – Przewozy Regionalne. Wierzymy, że doświadczenie Spółki wesprze nasze działania w kształtowaniu odpowiedzialnej polityki transportowej kraju i promocji polskiej myśli technologicznej oraz innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze.– dodaje Mateusz Izydorek vel Zydorek, Koordynator Klastra „Luxtorpeda 2.0”.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności