Podróżni od dzisiaj ponownie korzystają z kładki nad torami i peronami na stacji Warszawa Zachodnia. Zakończył się bowiem remont pieszego traktu.
Prace modernizacyjne trwały prawie miesiąc i polegały na ułożeniu nowej nawierzchni na kładce oraz odnowieniu nawierzchni na schodach i rampie północnej. Na powierzchni pojawiła się specjalna warstwa z żywicy, która wymaga odpowiednich warunków pogodowych. I dlatego realizacja tego etapu była możliwa dopiero wiosną. Nowa nawierzchnia jest bardziej trwała, odporna na ścieranie i uszkodzenia.
W czasie robót kładka była wyłączona z użytkowania, a pasażerowie korzystali z nowoczesnego przejścia podziemnego pod stacją. Ruch w przejściu nie był zakłócony tak od strony Alei Jerozolimskich i ul. Tunelowej.
Modernizacja kładki to element zakończonej przebudowy stacji Warszawa Zachodnia o wartości ok. 2,5 mld zł netto. Inwestycja była współfinansowana ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

