Kolej na świecie Polityka Wiadomości

Do fuzji nie dojdzie! KE pokrzyżowała plany Siemensa i Alstomu

Do fuzji nie dojdzie! KE pokrzyżowała plany Siemensa i Alstomu Fot. Alstom

Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj swoją decyzję o zakazie proponowanej fuzji części transportowych Siemensa i Alstomu. W wyniku tego zakazu fuzja nie będzie kontynuowana- informuje spółka. 

Siemens i Alstom w swym stanowisku dot. decyzji KE wyrażają ubolewanie, że zaproponowane przez nie środki zaradcze, wraz z ostatnimi poprawkami zostały uznane przez UE za niewystarczające.

Środki te obejmowały szeroki zakres i uwzględniały wszystkie obawy Komisji dotyczące m.in części automatyki kolejowej oraz pociągów dużych prędkości. Ponadto, szereg wiarygodnych i dobrze uznanych europejskich graczy wyraziła duże zainteresowanie pakietem środków zaradczych, co w pełni potwierdza jego rentowność- czytamy w komunikacie.

Siemens i Alstom są przekonani, że transakcja przyniosłaby istotną wartość dla europejskiego przemysłu kolejowego, klientów, podróżnych i osób dojeżdżających do pracy, bez szkody dla konkurencji europejskiej.

Umożliwiłoby to również stworzenie europejskiego gracza, który byłby w stanie poradzić sobie z rosnącą konkurencją ze strony przedsiębiorstw spoza UE. Siemens Mobility poświęci czas, aby ocenić wszystkie opcje dotyczące przyszłości firmy i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów, pracowników i udziałowców- informuje spółka.

Siemens Mobility zadeklarował, że będzie kontynuował wprowadzanie innowacji i rozwiązań transportowych na całym świecie od taboru kolejowego, po automatykę kolejową, serwis i inteligentne systemy transportowe.

Dzięki swojej wiodącej pozycji w cyfryzacji, Siemens Mobility umożliwi operatorom na całym świecie dostęp do rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżowania z wykorzystaniem nowoczesnych, inteligentnych technologii- czytamy.