Strona główna » Wiadomości » Kadry i ludzie » Katarzyna Kucharek została powołana na prezesa zarządu Fundacji Grupy PKP na kolejną kadencję

Katarzyna Kucharek została powołana na prezesa zarządu Fundacji Grupy PKP na kolejną kadencję

Redakcja
Fot. Fundacja Grupy PKP

Dotychczasowa Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP – Katarzyna Kucharek – będzie piastować tę funkcję przez następne trzy lata. W czasie posiedzenia Rady Fundacji Grupy PKP, które odbyło się 13 marca br., zatwierdzono skład Zarządu Fundacji powołany przez Fundatora.

Katarzyna Kucharek jest związana z branżą kolejową od ponad 15 lat. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Studiów Biznesowych na Uniwersytecie im. Leona Koźmińskiego, a także programu Executive MBA GFKM oraz Porto Business School. Certyfikowana w English for Business London Chamber of Commerce and Industry.

Pracę na kolei rozpoczęła w 2007 r. na rzecz narodowego zarządcy sieci linii kolejowych. W latach 2014–2016 zajmowała stanowiska w organie centralnej administracji rządowej i organizacji pozarządowej. Od początku kariery reprezentowała polską kolej w Międzynarodowym Związku Kolei oraz Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 2022 roku jest wiceprzewodniczącą Global Level Crossing Network, grupy roboczej przy Międzynarodowym Związku Kolei.

Od 2016 roku Katarzyna Kucharek zasiada w zarządzie Fundacji Grupy PKP, w tym od 2017 jako prezes zarządu.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x