Kolej na świecie Wiadomości

Japonia: Wykolejenie pociągu po zderzeniu z ciężarówką. Dziesiątki rannych pasażerów

Japonia: Wykolejenie pociągu po zderzeniu z ciężarówką. Dziesiątki rannych pasażerów fot. South China Morning Post

W Jokohamie pociąg uderzył w ciężarówkę, która utknęła na przejeździe kolejowym. Zginął 67-letni kierowca. Co najmniej 35 pasażerów pociągu zostało rannych.

Wypadek miał miejsce w czwartek przed południem czasu lokalnego, na trasie do Tokio. Na przejeździe kolejowym utknęła ciężarówka, maszynista prowadzący pociąg pędzący z prędkością około 120 km/h nie zdążył wyhamować taboru i wjechał z impetem w pojazd.

Uderzenie było na tyle silne, że lokomotywa i trzy z ośmiu wagonów wykoleiły się. Zmiażdżona ciężarówka stanęła w płomieniach, ogień szybko zaczął roznosić się na tabor kolejowy.

 

 

Dźwięk tłuczonego szkła był bardzo głośny. Zanim się zorientowałem, wagon był już wrakiem – powiedział publicznemu nadawcy NHK jeden z pasażerów.

Straż pożarna poinformowała o co najmniej 35 osobach rannych, w tym dwie ciężko. Ofiarą śmiertelną jest 67-letni kierowca ciężarówki, który trafił w stanie krytycznym do szpitala. Ranny został również maszynista pociągu.

Władze przekazały, że wszczęto śledztwo w sprawie wypadku. Ministerstwo Transportu przekazało, że na tym etapie nie może podać więcej szczegółów.

ai/SCMP

 

Zobacz również: Czechy: Pociąg towarowy wykoleił się. Maszynista trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość [WIDEO]