Przewozy towarowe
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Jakim kurierem najlepiej wysłać paczkę? Ranking przewoźników

Jakim kurierem najlepiej wysłać paczkę? Ranking przewoźników

Firmy kurierskie prześcigają się w oferowaniu swoich usług klientom. Wszyscy starają się rozwijać i cały czas udoskonalać. Oczywiście na rynku króluje kilka dużych firm, które mają bardzo dobrze rozwinięte sieci między różnymi krajami oraz mają ogromne doświadczenie w branży. Są także firmy, które w krótkim czasie podbiły klientów swoją innowacyjnością i nową ofertą. Takimi przedsiębiorstwami są na przykład InPost oraz Pocztex. Dziś poznamy bliżej ich ofertę i przekonamy się, czy ich usługi są warte zainteresowania?

Kurier InPost – jak działa i skąd wzięła się jego popularność?

Firma jest stosunkowo młoda na tle innych działających na terenie naszego kraju. InPost to prywatny operator logistyczny, który od 2006 roku działa na terenie całej Polski. Znany jest przede wszystkim z innowacyjnego rozwiązania, jakim są paczkomaty. Firma była pionierem tego rozwiązania w Polsce. Polega ono na dostarczaniu paczek nie do oddziału lub miejsca zamieszkania, lecz do paczkomatu, czyli specjalnego miejsca ze skrytkami pocztowymi. Rozwiązanie cieszy się ogromna popularnością. Ogromnym atutem jest to, że paczkę możemy odebrać o dowolnej porze dnia, gdyż paczkomaty działają całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

InPost oferuje także usługi kurierskie w klasycznej postaci, czyli z odbieraniem przesyłek z rąk klienta i dostarczanie ich pod wskazany adres. Jednak opcja paczkomatowa jest zdecydowanie tańsza. Co więcej, InPost świetnie wypada w różnych testach jakości. W zeszłorocznym zestawieniu Polskiego Instytutu Badań Jakości, w którym porównywano 7 największych firm kurierskich, zajął drugie miejsce. Pod uwagę brano cztery kategorie: obsługa i komfort, jakość, cennik przesyłek oraz czas realizacji. Średnia InPostu w tych czterech kategoriach wyniosła 86,3%.

Kurier Pocztex – czy Poczta Polska może przebić oferty popularnych kurierów?

Poczta Polska idąc postępowo do przodu także zaczęła oferować usługi kurierskie. Firma Pocztex prężnie się rozwija i ma w swojej ofercie naprawdę przystępne cenowo oferty. Ze strony Poczty Polskiej było to bardzo mądre i innowacyjne posunięcie. Dodatkowo dobre ceny przyciągnęły klientów, a także wiele firm nawiązało z nimi współpracę. W wielu sklepach zobaczymy możliwość dostarczenia paczki właśnie przez Kuriera Pocztex.

Ta firma także została wzięta pod uwagę przy tworzeniu zestawienia firm kurierskich w Polsce. Pocztex uplasował się na dość dobrej lokacie – 4 miejsce na 7 porównywanych firm. Jak na stosunkową młodego kuriera osiągnęli bardzo dobry wynik. Ich średnia wyniosła 82,6%.

Którego kuriera wybrać?

Obie firmy mają nieco inną zasadę działania. Każda ma swoje zalety, które przez różne osoby zostaną mniej lub bardziej docenione. Warto więc zapoznać się indywidualnie z ofertą obu firm stricte dla naszej przesyłki. Możemy to zrobić za pośrednictwem serwisu AlleKurier. Znajdziemy tu oferty wielu innych kurierów, którzy także pełnią rzetelne i sprawdzone usługi. Przez podanie wymiarów i wagi paczki oraz wypełnieniu kilku innych szczegółowych informacji poznamy oferty, które idealnie wpasują się w nasze potrzeby.

Dodatkowo mamy pewność, że są to najtańsze opcje, jakie są dostępne. Kuriera możemy zamówić także przez te serwis, nie musimy niczego szukać. Wszystko działania bardzo intuicyjnie, a kurier bezproblemowo odbierze od nas przesyłkę i dostarczy pod wskazany adres.

 

Artykuł sponsorowany