Strona główna » Bez kategorii » Hupac uruchomi bezpośrednie kolejowe połączenie towarowe Warszawa-Rotterdam

Hupac uruchomi bezpośrednie kolejowe połączenie towarowe Warszawa-Rotterdam

MM
fot. Hupac

W maju Hupac uruchomi pierwsze bezpośrednie połączenie między Warszawą a Rotterdamem. Pociąg wahadłowy będzie kursował na początku z częstotliwością 2 kursów w obie strony tygodniowo.

Za niecałe dwa tygodnie Hupac uruchomi pierwsze bezpośrednie połączenie między Warszawą a Rotterdamem, umożliwiając tym samym płynne połączenia do/z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii. Pociąg wahadłowy wyruszy w pierwszą podróż 2 maja z częstotliwością dwóch kursów tygodniowo w obie strony.

Szybki czas tranzytu, jakość i płynne bezpośrednie połączenie ze statkami do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii to główne punkty nowej usługi – informuje Hupac.

Hupac zainaugurował swój terminal w Brwinowie pod Warszawą 7 września ubiegłego roku. Kilka tygodni później pierwsze pociągi zaczęły odjeżdżać i przyjeżdżać do nowego obiektu. Obecnie obsługuje w Europie połączenia do Poznania (Polska), Duisburga (Niemcy) i Antwerpii (Belgia). Obsługuje również połączenia do Brześcia (Białoruś), wycinając miejsce na Nowym Jedwabnym Szlaku.

Terminal znajduje się 25 km na południowy zachód od Warszawy. Rozciąga się na obszarze 14 hektarów i zapewnia przepustowość do 180 000 jednostek intermodalnych rocznie w fazie II. Obiekt oferuje przeładunki kolejowo-drogowe oraz usługi dodatkowe dla jednostek intermodalnych.

mat. Hupac

 

 

Podobne artykuły