NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Holenderscy kolejarze strajkują

Holenderscy kolejarze strajkują

MM
happyrail.com

W Holandii trwa akacja strajkowa kolejowych związków zawodowych FNV Spoor, VVMC i CNV. Spowodowało to ogromne utrudniania w realizacji przewozów pasażerskich. Powodem strajku jest spór płacowy z kierownictwem Nederlandse Spoorwegen.

Akcja strajkowa rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. Praca przewozowa była przerywana na przemian w kolejnych regionach kraju. Związki zawodowe (FNV Spoor, VVMC i CNV), zrzeszone u państwowego operatora kolejowego Nederlandse Spoorwegen, 24 sierpnia rozpoczęli strajki w północnej części kraju.

W poniedziałek nie kursowały już pociągi relacji międzynarodowej m.in. do Brukseli, Londynu i Paryża. Tego samego dnia koleje poinformowały, że we wtorek pociągi nie wyjadą praktycznie w całym kraju.

Ze względu na strajk kolejarzy we wtorek (30 sierpnia) nie kursują pociągi praktycznie w całym kraju – poinformowała dyrekcja holenderskich kolei (NS).

Związki zawodowe domagają się podwyżki płac. Wnioskują aby miesięczne wynagrodzenie wzrosło o 100 euro oraz chcą otrzymali jednorazową wypłatę w wysokości 600 euro. Zarząd państwowego operatora NS odrzucił powyższe żądania na co związki zareagowały strajkiem.

Jesteśmy przekonani, że jeśli NS zechce uzgodnić przyzwoity układ zbiorowy pracy ze związkami zawodowymi, wkrótce będziemy mogli ponownie dostarczyć pożądaną przez pasażera jakość. Nasz strajk leży zatem w interesie podróżnika – czytamy na stronie FNV Spoor.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności