NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi Fundacja Grupy PKP wsparła edukacyjną działalność Fundacji nowohuckie.pl

Fundacja Grupy PKP wsparła edukacyjną działalność Fundacji nowohuckie.pl

Redakcja
Fot. Fundacja Grupy PKP

Darowiznę Fundacji Grupy PKP przeznaczono na pokrycie kosztów zakupu kamery do studia audiowizualnego w kompleksie Zarządu Prowincjalnego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Warszawie. Jest to konkretne narzędzie, które umożliwi młodym ludziom realizację nagrań wideo, filmów czy programów telewizyjnych o tematyce edukacyjno-patriotycznej.

Fundacja nowohuckie.pl działa od 2014 roku. Misją organizacji jest propagowanie wartości uniwersalnych, prowadzenie działalności naukowej i edukacyjnej zgodnie z Magisterium Kościoła Rzymskokatolickiego, a także działalności w zakresie kulturowo-rozrywkowym oraz promocji turystycznej i regionalnej.

Swoje cele realizuje poprzez produkcję nagrań wideo, dźwiękowych oraz muzycznych. Ponadto przygotowuje liczne warsztaty, konferencje i zajęcia edukacyjno-wychowawcze. Nieszablonowość powyższych działań polega na wykorzystywaniu współczesnych środków przekazu w działalności ewangelizacyjnej.

Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP, podkreśliła, że wsparcie dla organizacji, zajmującej się przedsięwzięciami edukacyjnymi, jest ważnym obszarem działalności Fundacji.

Cieszymy się, mogliśmy pomóc Fundacji nowohuckie.pl i przekazać darowiznę na tę konkretną inicjatywę. Doskonale rozumiemy, jak istotne są działania edukacyjne i jaką rolę odgrywają w społeczeństwie. Od samego początku istnienia naszej Fundacji wspieramy stowarzyszenia i organizacje, które propagują zwracanie się ku wartościom uniwersalnym – dodała Katarzyna Kucharek.

Fundacja nowohuckie.pl dzięki zakupionej kamerze umożliwi młodzieży występ w studiu Radia Pallotti.FM i Telewizji Pallotti.TV, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje talenty, a także pasje w obszarach kultury oraz kształtować postawy patriotyczne.

Poprzez tworzenie tego typu projektów łatwiej będzie dotrzeć do osób z rozmaitych środowisk, by konfrontować różne spojrzenia, wymieniać się wiedzą, umiejętnościami, jak również wspierać te obszary, gdzie młodzi potrzebują pomocy związanej z budowaniem własnej tożsamości narodowej i odnalezieniem wartościowego sensu w życiu – zaznaczył ks. Łukasz Gołaś, Prezes Fundacji nowohuckie.pl.

Fot. Fundacja Grupy PKP

Fot. Fundacja Grupy PKP

Fot. Fundacja Grupy PKP

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności