NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Francuskie lokomotywy będą jeździć w Maroku

Francuskie lokomotywy będą jeździć w Maroku

Redakcja

Alstom dostarczy kolejom marokańskim 30 elektrycznych lokomotyw Prima M4.

 

Wartość umowy z ONCF (Office National des Chemins de Fer du Maroc) to około 130 mln euro. Pojazdy powstaną we francuskich fabrykach Alstomu, ale o serwis ma zadbać oddział koncernu w Maroku. Producent informuje, że lokomotywy Prima M4 mają nominalną moc 5,5 MW, pracują pod napięciem 3kV i mogą rozwijać prędkość do 160 km/h.

– Cieszymy się, że ONCF odnowiło zaufanie do naszej firmy i naszych produktów. Dzięki historycznemu partnerstwu opartemu na wzajemnym zaufaniu i prawdziwym duchu pracy zespołowej z naszym klientem, 20 lokomotyw Prima z powodzeniem pracuje w Maroku od 2011 roku. Dzięki tej nowej umowie nasza współpraca jest kontynuowana, a my z dumą przyczyniamy się do rozwój marokańskiej infrastruktury kolejowej – powiedział Brahim Soua, dyrektor zarządzający Alstom w Maroku.

Alstom poinformował, że w ciągu 20 lat sprzedał 3 tys. lokomotyw z rodziny Prima. Podzespoły i elementy tych pojazdów są wykonywane w sześciu francuskich fabrykach koncernu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności