Działania Przewozy pasażerskie

EkoJanosik – Zielona wstęga Polski. POLREGIO wyróżnione za rozwój pojazdów szynowych na Podlasiu

EkoJanosik – Zielona wstęga Polski. POLREGIO wyróżnione za rozwój pojazdów szynowych na Podlasiu fot. POLREGIO

POLREGIO zostało wyróżnione za swoje działania proekologiczne zdobywając tytuł ,,EkoJanosik-Zielona wstęga Polski”.

Na kolei promuje się ekologię. Wśród spółek działających na rzecz ochrony środowiska jest POLREGIO, które otrzymało tytuł EkoJanosik z rąk Krajowej Rady Ekologicznej.

POLREGIO zdobyło tytuł „EkoJanosik – Zielona wstęga Polski” w kategorii przedsiębiorstwo.

fot. POLREGIO

Nagroda została przyznana za rozwój pojazdów szynowych na Podlasiu. W roku 2018 do województwa podlaskiego POLREGIO przekazało dwa kompleksowo zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne EN57ALc.

Pociągi przekazane do oddziału podlaskiego to jedynie część realizowanej obecnie strategii taborowej Spółki. Po kończącym się z sukcesem procesie restrukturyzacji chcemy się rozwijać nie tylko w kwestii oferty handlowej, ale również w obszarze unowocześniania taboru. Ekologiczny wymiar kolei ma w tym atrakcyjnie przyrodniczo regionie niezwykle duże znaczenie. – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO.

 „EkoJanosik” to nagroda przyznawana za realizację działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę oraz stan środowiska naturalnego regionu, a także zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków. Przedmiotem oceny KRE są inwestycje, które miały szczególny wpływ na region lub całe województwo.