Kolej jest dla ludzi Wiadomości Wydarzenia

Dzień Flagi z PKP

Dzień Flagi z PKP Fot. PKP Intercity

PKP S.A. włącza się w obchody Dnia Flagi.

 

Największa kolejowa spółka po raz pierwszy będzie obchodzić Dzień Flagi w tak wyjątkowy sposób, nie tylko prze wywieszanie biało-czerwonych flag na budynkach kolejowych.

Ponadto na podróżnych już od wczoraj czekają atrakcje na jednym z 11 InfoDworców – otrzymują tam biało-czerwoną wpinkę z ciekawostką dotyczącą historii lub sposobów na eksponowanie polskiej flagi. Akcja będzie prowadzona do 3 maja. Informacje na temat flagi, godła i hymnu narodowego znajdują się także na nośnikach reklamowych należących do PKP S.A. i na plakatach na wybranych dworcach kolejowych.

Biało-czerwona flaga dominuje też na dworcu Warszawa Centralna. W budynku zorganizowana została wystawa fotografii – 21 prac nagrodzonych i wyróżnionych w trzech ostatnich edycjach konkursu „Flaga RP w obiektywie”, które honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Wystawę będzie można oglądać do 20 maja na antresoli dworca.

Z kolei w budynku dworca kolejowego Łódź Fabryczna zorganizowano okolicznościowy mural przygotowany przez Katarzynę Bogucką.

Kolejarze włączyli się też w obchody Dnia Flagi na inne sposoby, np. składem Pendolino porusza się na jednym z odcinków sztafeta z biało -czerwoną flagą, przemierzająca Polskę z południa na północ.