VII Kongres Rozwoju Kolei
Infrastruktura Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Dworzec w Częstochowie będzie zmodernizowany

Dworzec w Częstochowie będzie zmodernizowany Fot. PKP PLK

PKP S.A. i miasto Częstochowa mają wspólnie przebudować miejscowy dworzec kolejowy.

Dworzec w Częstochowie do modernizacji: Kolejarze ogłoszą niedługo konkurs architektoniczno-urbanistyczny dotyczący tej inwestycji. Zakończyły się bowiem prace nad studium wykonalności modernizacji dworca.

„Zgodnie z przyjętym dokumentem, PKP S.A. ogłosi dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla przebudowy obiektu i koncepcji urbanistycznej na zagospodarowanie zlokalizowanej pod nim działki. Wyboru zwycięskiej koncepcji dokonają przedstawiciele PKP SA, władz miasta i lokalnej społeczności. Realizowana przez PKP SA inwestycja będzie stanowić uzupełnienie dla planowanego przez miasto małego węzła przesiadkowego od strony wschodniej dworca i dla koncepcji rozwoju terenu po stronie zachodniej” – napisano w komunikacie spółki.

Konkurs na koncepcję ma zostać ogłoszony w połowie tego roku, potem zostanie przygotowany projekt przebudowy, zaś same prace modernizacyjne obejmujące dworzec w Częstochowie zakończą się w 2022 roku.

Dworzec w Częstochowie to jedna z sześciu inwestycji w województwie śląskim, które będą realizowane przez PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Ma tutaj powstać także węzeł przesiadkowy, a modernizacja dworca zostanie powiązana z miejskimi inwestycjami transportowymi.