Infrastruktura Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Dwie bardziej funkcjonalne wiaty na przystanku Warszawa ZOO

Dwie bardziej funkcjonalne wiaty na przystanku Warszawa ZOO Fot. PKP PLK

Dwie nowe, wygodne wiaty zwiększą komfort podróżowania koleją z przystanku Warszawa ZOO. Zamontowane zostały już ławki i oznakowanie. Prace zakończą się w marcu. Już w 2018 r. Warszawa ZOO dzięki pochylni stała się bardziej dostępna. Inwestycje finansowane są z budżetu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Łącznie to ponad milion zł- informuje przewoźnik. 

Na przystanku Warszawa ZOO stoją już dwie nowe wiaty. Pod zadaszeniem jest miejsce na ławki oraz oznakowanie.

Wiaty są bardziej funkcjonalne niż poprzednie. Służyć będą dojeżdżającym do pracy i szkoły ale także w odwiedziny do ogrodu zoologicznego. Prace przy wymianie starych wiat rozpoczęły w zeszłym roku. Są finansowane kwotą 265 tys. zł z budżetu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.- czytamy w komunikacie.

W zeszłym roku na przystanku Warszawa ZOO wybudowana została nowa pochylnia. To ułatwienie dla  osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Z udogodnienia korzystają także rowerzyści.

PLK zamontowały również labirynt przy wejściu na peron. Wygrodzenie chronię przed nierozważnym wtargnięciem na tory. Na te prac spółka przeznaczyła 850 tysięcy złotych- informują PLK.

Przystanek Warszawa ZOO leży na modernizowanej linii obwodowej. Gruntowną przebudowę przeszły na tej trasie przystanki Warszawa Młynów, Warszawa Wola i peron 8 stacji Warszawa Zachodnia. Lepsze połączenia w aglomeracji zapewnia nowy peron Warszawa Koło i Warszawa Powązki. Także po praskiej stronie linii obwodowej powstanie nowy przystanek Warszawa Targówek, który umożliwi wygodne przesiadki do metra.