Działania Przewozy towarowe

Patriotyczny dron PKP CARGO

Patriotyczny dron PKP CARGO fot. PKP CARGO

PKP CARGO S.A. będzie miał swojego stróża transportów –  dron ,,Bielik” rozpoczyna straż torów i obszarów kolejowych.

Spółka PKP CARGO postanowiła uposażyć się w nowoczesnej generacji drona, którego zadaniem będzie monitorowanie sytuacji na torach i terenach kolejowych podczas wykonywanych transportów. Dotychczasowe doświadczenia przewoźnika towarowego z flotą dronów pozwoliły odnotowac spadek kradzieży o prawie 50%.

Do tej pory PKP CARGO pracowało przy wsparciu maszyn dwóch typów: „DJI Phantom 3” oraz „Eagle”.

Patriotyczny ,,Bielik” to maszyna wyprodukowana w firmie Dron House S.A. To aerodynamiczny czterowirnikowiec zbudowany z włókna węglowego. Jest bardziej wytrzymały, wazy 3,5 kg, a to, czym jeszcze wyróżnia się wśród innych dronów to jego długotrwałość lotu. Jest odporny na niesprzyjające warunki pogodowe. Dzięki kamerze FULL HD 18 x ZOOM z gimbalem stabilizującym w trzech płaszczyznach może robić zdjęcia o świetnej jakości i rozdzielczości. Bez opóźnień przesyła sygnały. Zasięg widzenia człowieka przez drona to nawet 1 km.

Drony natychmiastowo przesyłają sygnały i zdjęcia do Zespołu Przeciwdziałania Zagrożeniom. W ten sposób jest możliwa szybka reakcja, a co za tym idzie udaremnienie kradzieży czy niebezpiecznych zdarzeń.