Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Dobre wyniki w ferie, zachęcająca promocja w niedziele – Koleje Śląskie chwalą się swoimi wynikami

Dobre wyniki w ferie, zachęcająca promocja w niedziele – Koleje Śląskie chwalą się swoimi wynikami Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie przygotowują kolejną atrakcyjną ofertę dla swoich podróżnych. Po świetnych wynikach z ferii czas na darmowe przejazdy rodzinne w niedziele.

Koleje Śląskie z nową ofertą rodzinną. W czasie ferii w województwie śląskim wiele osób podróżowało koleją do Zakopanego. Koleje Śląśkie pociągiem Ornak przewiozły w tym czasie (trzy weekendy) ok. 1500 osób. Tylko w ciągu jednego dnia, 3 lutego, Ornakiem podóżowało 250 pasażerów. 1500 osób wybrało ten pociąg w dniach 27 i 28 stycznia, 3 i 4 lutego oraz 10 i 11 lutego. To bardzo dobry wynik. Wśród popularnych celów podróży znalazły się również Ustroń, Wisła czy Żywiec.

Co Koleje Śląskie przygotowują dla podróżnych od marca? Oferta spodoba się rodzinom, które jeżdzą koleją. Otóż w każdą niehandlową, pierwszą niedzielę w miesiącu rodzice z dziećmi będą mogli podróżować pociągami KŚ za darmo.

Oferta nosi nazwę ,,Rodzinne Niedziele” i staruje od 11 marca. Będą mogli skorzystać z niej rodzice z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie bezpłatnie. Ofeta będzie obowiązywać w dnaich: 11 marca, 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada, 9 grudnia.

Bezpłatne przejazdy będzie można realizować na wszystkich trasach przewoźnika oprócz odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin. Oferta nie dotyczy również pociągów specjalnych oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Więcej szczegółów na stronie Kolei Śląskich.