Kolej na świecie Przewozy towarowe Wiadomości

Do Korei Południowej przez Chiny wyruszył pierwszy pociąg z Polski

Do Korei Południowej przez Chiny wyruszył pierwszy pociąg z Polski

Do Chin na dniach dotrze pierwszy taki pociąg z Kątów Wrocławskich. Skład z 41 kontenerami następnie wyruszy z Chin do Korei Południowej.

 

20 stycznia ruszyło przygotowane przez firmę Pantos Logistics pierwsze połączenie kolejowe z terminala firmy Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich z województwa dolnośląskiego do Chin i dalej do Korei Południowej.

Pierwsza część trasy wiedzie przez pięć krajów: Polskę, Białoruś, Rosję, Kazachstan i Chiny. Pociąg powinien dotrzeć do miasta Chengu w środkowych Chinach około 7 lutego czyli w 19 dni. Biorąc pod uwagę odległość, czyli blisko 10000 km to jest bardzo dobra opcja transportu. W przyszłości połączenie powinno dojeżdżać do celu jeszcze szybciej. Kontynuacją trasy jest połączenie z Chendgu aż do wybrzeży Korei Południowej, gdzie docelowo dociera większość transportów.

Nowe połączenie korzysta z tras określanych jako „Nowy Jedwabny Szlak” i pozwala połączyć kraje europejskie z Dalekim Wschodem w czasie szybszym niż drogą morską. W zdecydowanej większości nasi klienci pochodzą z branży automotive, choć są też klienci związani z branżą elektroniczną. Już w lutym chcemy ruszyć z kolejnym pociągiem na tej trasie w kierunku wschodnim, a w niedalekiej przyszłości połączenie między Polska i Chinami powinno stać się stałym, cotygodniowym – zapowiedziała Spółka Schavemaker.Kongres590