Przewozy towarowe
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Dlaczego warto wdrożyć system BDF?

Dlaczego warto wdrożyć system BDF?

Przedsiębiorstwa transportowe powinny dążyć do zminimalizowania ponoszonych kosztów. Priorytetem jest to, aby usprawnić łańcuch dostaw. Czas rozładunku oraz załadunku powinien trwać możliwie najkrócej. Firmy stawiające na efektywne funkcjonowanie powinny rozważyć wdrożenie systemu BDF.

 

 

 

 

Wymienne naczepy

System BDF cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie jest on tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Podstawą są tutaj wymienne naczepy, które są montowane do pojazdów. Zwykle na jeden samochód przypada kilka naczep, co pozwala znacząco zredukować ilość obowiązków. Jest to również sprawdzony sposób na to, aby zmniejszyć ryzyko przestoju. Rozładunek może odbywać się w dowolnym momencie. To od nas zależy również jego miejsce. Wystarczy jedynie pozostawić naczepę w dogodnym położeniu. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy z różnych powodów mają ograniczoną przestrzeń magazynową. Czasami towar nie może zostać przetransportowany do magazynu w momencie dostawy. Przyczepa BDF – https://gniotpol-trailers.com/pl/systemy-wymienne-bdf zapewnia wyjątkową wygodę oraz swobodę eksploatacji. Jest to doskonała opcja dla firm ceniących sobie innowacyjne rozwiązania. Plusem jest również fakt, że wdrożenie systemu może odbywać się stopniowo. Sukcesywnie można rozbudowywać posiadaną flotę pojazdów. Ponadto lepsza organizacja dostaw sprawia, że nie będzie potrzebować tak dużej liczby samochodów, jak dotychczas.

Niższe koszty eksploatacyjne

System BDF świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy obniżyć koszty eksploatacyjne. Już po pierwszym miesiącu można zredukować ponoszone koszty. Najlepsze rezultaty można jednak odnotować po kilku miesiącach. Z pewnością okaże się, że inwestycja szybko się zwróciła. Niewątpliwą zaletą wymiennych naczep jest fakt, że można ograniczyć liczbę posiadanych pojazdów. Nie zapominajmy, że każdy z nich generuje spore koszty. Mowa tutaj o m.in. ubezpieczeniu, serwisie, naprawach. Ponadto system BDF umożliwia zredukowanie liczby zatrudnianych kierowców, co również niesie za sobą spore oszczędności. Oczywiście mniejsza załoga nie oznacza niższej efektywności.

 

 

Artykuł sponsorowany