Kolej jest dla ludzi Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Wiadomości

DiscoverEU – czyli przemierzaj Europę wzdłuż i wszerz koleją!

DiscoverEU – czyli przemierzaj Europę wzdłuż i wszerz koleją! Fot. Siemens

29 listopada br. ruszyła druga edycja programu DiscoverEU. Dzięki inicjatywie Komisji Europejskiej młodzi Europejczycy mają możliwość darmowego podróżowania pociągiem po krajach członkowskich.

Inicjatywa DiscoverEU to szansa na poznanie tożsamości, kultury, tradycji i najcenniejszych zabytków wybranych krajów Unii Europejskiej. Młodzież może aplikować po bezpłatne bilety Interrail wystawiane przez stowarzyszenie Eurail Group, którego PKP Intercity jest członkiem. Można z nim przemieszczać się po 30 krajach europejskich, takich jak: Hiszpania, Niemcy, Francja, Grecja, Portugalia, Turcja, a od przyszłego roku również Litwa. Można ubiegać się o bilet z elastycznym planem podróży albo z góry ustalonymi terminami wyjazdu i jego miejscami docelowymi. Akcja DiscoverEU to okazja do promocji transportu kolejowego jako sposobu na wygodny i atrakcyjny sposób na wypoczynek, a także jego popularyzacja wśród młodzieży.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które 31 grudnia 2018 roku będą miały ukończone 18 lat i są obywatelami Unii Europejskiej. W zależności od wybranego modelu podróżowania, można zwiedzić od jednego do kilku państw Unii, zaś sama podróż powinna trwać nie krócej niż jeden dzień i nie dłużej niż miesiąc. Zwycięzcy konkursu stają się także ambasadorami akcji DiscoverEU. Zgłoszeń można dokonywać między 29 listopada (od godz. 12.00) a 11 grudnia (do godz. 12.00) na stronie https://europa.eu/youth/discovereu_pl. Szansę na darmowy bilet w tej edycji ma aż 12 tys. obywateli Unii Europejskiej!

Europejczycy coraz chętniej podróżują

W pierwszej turze konkursu DiscoverEU, która odbyła się w czerwcu tego roku, darmowy bilet kolejowy otrzymało aż 15 tys. uczniów i studentów! Każdego roku z biletów Interrail korzysta około 250 tysięcy Europejczyków w każdym wieku. PKP Intercity jest członkiem stowarzyszenia Eurail oraz głównym dystrybutorem biletów Interrail w kraju. W 2018 roku Polskę jako kraj docelowy podróży wybrało o 22% pasażerów więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem*.

Więcej informacji o ofercie Interrail można znaleźć na stronie internetowej https://www.interrail.eu/en oraz na stronie  PKP Intercity.