NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Dialog techniczny nad „Edytami”

Dialog techniczny nad „Edytami”

Redakcja

PKP Intercity przeprowadzi dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami, zanim zleci gruntowną modernizację 14 składów ED74.

 

Przewoźnik będzie przyjmował wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 25 stycznia 2018 roku. Później natomiast, ale jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku, zaprosi wykonawców do udziału w dialogu konkurencyjnym i jeśli chętnych podmiotów będzie nie więcej jak 10, to wszyscy wezmą w nim udział. Natomiast wiążące oferty będzie można składać w drugim kwartale 2018 roku, zaś rozstrzygnięcie postępowania zaplanowano na trzeci kwartał.

Ale ten harmonogram może się jeszcze zmienić. Tym niemniej firma, która ostatecznie otrzyma to zlecenie, będzie musiała wykonać modernizację popularnych „Edyt” w poziomie P5 w ciągu 4 lat. W tej chwili prawie wszystkie te składy stoją na bocznicach.
O tym, komu zamawiający zleci to zadanie, zdecydują trzy kryteria: cena, okres gwarancji i termin wykonania usługi, przy czym PKP Intercity nie określiło jeszcze jaka będzie procentowa waga poszczególnych parametrów, wiadomo tylko, że cena będzie najwyżej ważona.

W ramach modernizacji elektryczne zespoły trakcyjne ED74 otrzymają sieć WiFi wraz z gniazdkami elektrycznymi przy fotelach. Ma być także zamontowany wyświetlacz rezerwacji, system bieżącej diagnostyki pojazdu, wykrywania pożarów. Gruntownie zostanie przebudowane wnętrze każdego pociągu: pasażerowie będą mieli do dyspozycji nowe fotele, oświetlenie, półki bagażowe, rolety okienne, drzwi zewnętrzne. Będzie też zabudowana trzecia toaleta i pomieszczenia drużyny konduktorskiej.

Pociągi będą też miały zainstalowane nowe ogrzewanie, klimatyzację, układ trakcyjny i urządzenia sterowania pojazdu. Wykonawca zadania będzie też zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia w zakresie eksploatacji pojazdów dla maszynistów, instruktorów oraz w zakresie utrzymaniowym dla pracowników warsztatowych.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności