Strona główna » Wiadomości » Czy jedzie z nami maszynista?! „Autonomiczność” pociągu po indyjsku

Czy jedzie z nami maszynista?! „Autonomiczność” pociągu po indyjsku

Redakcja
Fot. tribuneindia.com

W niedzielę w Indiach doszło do niecodziennej sytuacji, która mogła skończyć się tragedią. Pociąg towarowy, przewożący kruszywo, przejechał odcinek 78 kilometrów bez żadnego człowieka w kabinie maszynisty. Incydent ten wywołał szerokie dyskusje na temat bezpieczeństwa na kolei.

Szczegóły zdarzenia

Zdarzenie miało miejsce między godzinami 7:25 a 9:00 czasu miejscowego, kiedy to pociąg z 53 wagonami wyruszył z miasta Kathua w stanie Dżammu i dotarł do dystryktu Hoshiarpur w Pendżabie.

To był scenariusz, którego nikt się nie spodziewał, pociąg towarowy poruszający się bez kierownictwa przez tak długi dystans – relacjonuje jeden z urzędników

Reakcja pracowników kolejowych

Pracownicy kolei, zauważywszy, że pociąg niekontrolowanie nabiera prędkości, podjęli natychmiastowe działania w celu uniknięcia potencjalnej katastrofy.

Zastosowano drewniane bloki, aby zmniejszyć prędkość pociągu. Dzięki szybkiej reakcji i zastosowaniu nieszablonowych metod udało się uniknąć większych szkód – informuje przedstawiciel Press Trust of India.

Przyczyny incydentu

Wstępne dochodzenie wskazuje, że maszynista, opuszczając kabinę, prawdopodobnie zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny. Teraz skupiamy się na zrozumieniu, jak do tego doszło i jak możemy zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości . Śledztwo w tej sprawie jest w toku  – wyjaśnia przedstawiciel kolei.

Bezpieczeństwo na kolei

Incydent ten podkreśla znaczenie rygorystycznego przestrzegania procedur bezpieczeństwa na kolei.

Koleje indyjskie ogłosiły, że zostanie przeprowadzone dokładne dochodzenie, aby ustalić, jak doszło do tego zdarzenia i jakie kroki należy podjąć, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x