NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Czesi zaczynają cięcia w przewozach pasażerskich z powodu drugiej fali koronawirusa

Czesi zaczynają cięcia w przewozach pasażerskich z powodu drugiej fali koronawirusa

Adrian Izydorek
Fot. Ceske drahy

Przewoźnicy kolejowi w Czechach reagują na spadek popytu na przewozy pasażerskie, spowodowanego nadejściem drugiej fali koronawirusa.

W Czechach, podobnie jak w Polsce sytuacja epidemiologiczna wymyka się z pod kontroli. W ostatnich dniach u naszego południowego sąsiada odnotowuje się kilka tysięcy nowych zakażeń koronawirusem – dzisiaj (15.10.2020 r.) było 9,5 tysiąca nowych zakażeń.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną – co powoduje zmniejszony popyt na podróże – Ceske drahy oraz RegioJet zdecydowały się na ograniczenie części połączeń dalekobieżnych. Zamrożenia połączeń nie są aż tak drastyczne, jak miało to miejsce wiosną br., lecz sytuacja ta może ulec pogorszeniu.

Koleje Czeskie zamrożą od 19 października niektóre połączenia na trasach z Pragi do Hradca Karlove, Czeskich Budziejowic i Decina, a także na odcinkach Kolín – Uście nad Łabą, Czeskie Budziejowice – Igława – Brno i Ostrawa – Czadca. Według deklaracji przewoźnika, połączenia zostaną dostosowane do aktualnego popytu, który znacząco spadł w związku z wprowadzonymi obostrzeniami z powodu narastającej liczby zarażonych.

RegioJet również wprowadzi cięcia w swojej ofercie. Od 19 października nastąpi zamrożenie niektórych połączeń na linii R8 Brno – Bogumin. Na kierunku z Bogumina są to połączenia 1106, 1110, 1114, 1120, 1130, w kierunku z Brna: 1109, 1113, 1117, 1127, 1131, a pociągi do Kojetína zostaną zastąpione autobusami.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności