Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Codziennie do Görlitz

Codziennie do Görlitz Fot. Przewozy Regionalne

Pociągi POLREGIO jeżdżą z Zielonej Góry przez Żary i Węgliniec do niemieckiego miasta Görlitz. To nowe codzienne połączenie tego przewoźnika.

 

Przewozy Regionalne poinformowały, że te kursy to efekt współpracy z niemiecką spółką Laenderbahn DLB. W wyniku dwustronnego porozumienia POLREGIO wprowadził do rozkładu jazdy w dni robocze trzy połączenia z Zielonej Góry do Görlitz i z powrotem. Natomiast w weekendy będą jeździć dodatkowe pociągi między stacjami Węgliniec – Görlitz – Węgliniec, podczas gdy do tej pory kursy były krótsze, bo tylko do stacji Zgorzelec.

Szczegółowy rozkład jazdy

I tak: codzienny pociąg relacji Zielona Góra – Görlitz będzie wyjeżdżał o godz. 7:41, a na miejsce dojedzie o 10:15. Drugi pociąg (kursujący tylko od poniedziałku do piątku) odjedzie o godz. 13:47, a do stacji docelowej dojedzie o godz. 16:15. Ostatnie połączenie będzie uruchamiane z Zielonej Góry o 15:46 i osiągnie stację docelową o godz. 18:15.

Natomiast pociągi relacji Görlitz – Zielona Góra będą wyjeżdżać codziennie o godz. 9:07 (przyjazd o 11:44); 11:07 (przyjazd o 13:40, akurat ten skład będzie kursował od poniedziałku do piątku) i o 17:07 (przyjazd do Zielonej Góry o 19:41).

Z kolei w niedzielę i święta będą jeździć pociągi między Görlitz a Węglińcem. O godz. 11:07 wyruszy pierwszy skład z Niemiec i dojedzie do Węglińca o godz. 11:36. W drogę powrotną pociąg wyjedzie o godz. 11:44 i przyjedzie do Görlitz o 12:15. Następnie z Görlitz skład wyruszy o godz. 15:07, aby zgodnie z rozkładem dojechać do Węglińca o godz. 15:36. Ostatni pociąg odjedzie po polskiej stronie godz. 15:46 i przyjedzie do Görlitz o godz. 16:15.

 

Optymalizacja połączeń

Dlaczego Przewozy Regionalne podjęły decyzję o uruchomieniu pociągów do Niemiec? – Nowe połączenia transgraniczne to ważny element optymalizacji siatki połączeń regionalnych. Atrakcyjna cena 23,60 zł i rozkład jazdy skomunikowany w Zielonej Górze np. z pociągiem z Warszawy to odpowiedź na oczekiwania pasażerów POLREGIO, którzy od dzisiaj mogą podróżować w komfortowych warunkach z Zielonej Góry i Węglińca do Görlitz – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu – dyrektor handlowy Przewozów Regionalnych.

– Zielona Góra to ważny punkt na transportowej mapie zachodniej Polski. Uruchomienie nowych bezpośrednich połączeń POLREGIO przez Węgliniec do Görlitz wpłynie na wzrost znaczenia kolei w podróżach międzynarodowych wśród mieszkańców województwa lubuskiego. Jesteśmy przekonani, że budowa nowych połączeń w oparciu o oczekiwania i sugestie pasażerów wpłyną na ich popularność – nie ma wątpliwości Krzysztof Pawlak, p. o. dyrektor lubuskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Co ciekawe, pasażerowie, którzy będą chcieli przejechać tylko między granicznymi miastami Zgorzelec i Görlitz, a nie będą posiadali ważnego biletu, będą mogli pobrać od obsługi pociągu „Bilet graniczny Zgorzelec – Görlitz” w cenie 0zł / 0€ uprawniających do przejazdu „tam i z powrotem”.