NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Budimex z najkorzystniejszą ofertą

Budimex z najkorzystniejszą ofertą

Redakcja

PKP Polskie Linie Kolejowe najwyżej oceniły ofertę spółki Budimex w przetargu na modernizację linii kolejowej E59 na odcinku Rokietnica- Wronki.

Taką informację przekazała spółka w komunikacie giełdowym. Budimex zastrzega jednocześnie, że to nie oznacza podpisania kontraktu, bo postępowanie jeszcze nie jest zakończone.

Firma zaproponowała wykonanie tego zadania za kwotę prawie 479 mln zł netto. Na przetarg wpłynęło osiem ofert, a pod względem ceny, Budimex był trzeci, za konsorcjum: ZRK DOM, Alusta, Intop Warszawa (467,65 mln zł netto) i Trakcji PRKiI (471,34 mln zł). Przy czym tamte podmioty zadeklarowały okres gwarancji na roboty na 25 miesięcy, a wybrana spółka na 72 miesiące. Ponadto spółka zobowiązała się do wykonania zadania w 22 miesiące. Teraz PKP PLK wzywa oferenta do zaktualizowania do 5 czerwca dokumentów złożonych w postępowaniu przetargowym.

Modernizacja odcinka Rokietnica – Wronki będzie się odbywać w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie”. Prace będą polegały na przebudowie torów, trakcji, peronów, obiektów inżynieryjnych.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności