Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Bilety okresowe POLREGIO to oszczędność

Bilety okresowe POLREGIO to oszczędność fot. POLREGIO

Kupując bilety okresowe POLREGIO możemy zaoszczędzić pieniądze i czas realizując swoje codzienne podróże do pracy czy szkoły. Jak wygląda to w praktyce?

Bilety okresowe POLREGIO to dobra opcja dla tych, którzy codziennie dojeżdżają do pracy lub do szkoły. Około 50% oszczędności może wygenerować kupno imiennego biletu odcinkowego okresowego.

Według danych POLREGIO, najbardziej popularnymi odległościami, które pokonują codziennie podróżni i na których nabywane są bilety miesięczne, to te liczące 41-47 km, 16-20 km czy 21-25 km. Na trasie 41-47 km cena biletu jednorazowego normalnego (wg taryfy podstawowej) to koszt 11,70 zł. Bilet miesięczny to cena 239 zł, a w przeliczeniu na 44 przejazdy jednorazowe tam i z powrotem, cena biletu jednorazowego wyniosłaby 5,43 zł. To oszczędność nawet 53,59% na cenie biletu.

Tabela - kalkulacja oszczędności
fot. POLREGIO

Kalkulacja oszczędności dotyczy zakupu 44 szt. biletów 
(22 bilety w jedną stronę i 22 bilety w drogę powrotną).

Bilety okresowe POLREGIO to możliwość odbycia nieograniczonej liczby przejazdów pomiędzy stacjami odcinka, na który kupiłeś bilet, na odległość do 200 km. Podróż należy odbyć najkrótszą drogą lub wskazaną na bilecie. Bilet odcinkowy może być wydany na przejazdy w jedną stronę lub „tam i z powrotem”. Dla posiadaczy REGIOkarty opłaty za bilety miesięczne są jeszcze do 15% tańsze. Bilety odcinkowe można nabyć na okres tygodnia, miesiąca, kwartału wg taryfy normalnej lub z ulgą: 33%, 37%, 49%, 50%, 51%, 78%, 93%.

Bilety odcinkowe okresowe imienne możesz nabyć w kasach biletowych i biletomatach, internetowo za pośrednictwem serwisów: biletyregionalne.ple-podroznik.pl koleo.pl oraz w ponad 800 salonach KOLPORTERA, jak również u obsługi pociągu (dotyczy biletów tygodniowych i miesięcznych).

Szczegóły na stronie POLREGIO.