NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Bilety Interrail od teraz dostępne na stronie internetowej PKP Intercity. Podróże po Europie na jednym bilecie

Bilety Interrail od teraz dostępne na stronie internetowej PKP Intercity. Podróże po Europie na jednym bilecie

Adrian Izydorek

Od 15 września br. podróżni mogą zakupić bilety Interrail na stronie internetowej PKP Intercity. Do tej pory takie bilety były dostępne wyłącznie w kasach biletowych.

Bilety nabywane przez stronę internetową są w formie mobilnej – oznacza to, że po zakupie, podróżni otrzymują sześcioznakowy kod. Aby skorzystać z biletu w tej formie należy pobrać bezpłatną aplikację Rail Planner App (dostępną na smartfony z systemem iOS lub Android) i w niej wprowadzić kod, co pozwoli na zarządzanie podróżą. Aplikacja Rail Planner App pozwala na podgląd rozkładów jazdy, a jeśli na wybrane połączenie wymagana jest obowiązkowa rezerwacja miejsca – aplikacja informuje o tym podróżnych, a nawet wskaże gdzie można ją nabyć.

Co istotne bilet Interrail można zakupić na 11 miesięcy przed wyjazdem – podczas zakupu nie trzeba wskazywać dnia rozpoczęcia podróży. Dla osób poniżej 27 roku życia i seniorów przygotowano zniżki, a dzieci do 11 roku życia włącznie mogą podróżować bezpłatnie.

W ramach biletu można wybrać opcję One Country Pass, która umożliwia podróże po wybranym kraju Europy. Drugą opcją jest Global Pass – dzięki niej możemy elastycznie podróżować po Starym Kontynencie, posiadając jeden bilet.

Bilety Interrail to świetna inicjatywa – pozwalają podróżować ekologicznie, wygodnie i ekonomicznie. Z pewnością przyczyniają się do popularyzacji podróżowania koleją i wzmacniania tego pozytywnego trendu. Bilety Interrail w systemie e-IC to kolejna udostępniona przez Internet usługa, która wcześniej była dostępna wyłącznie w kasach biletowych. Stale pracujemy nad implementacją ułatwień dla naszych klientów oraz zwiększaniem potencjału sprzedaży zdalnej, która jest obecnie preferowana przez większość osób – podkreśla Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Pełna oferta i warunki dostępne są na stronie: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/przepisy-i-taryfy/przepisy-miedzynarodowe/oferta-interrail/

Możliwość zakupu biletu Interrail dostępna jest natomiast na stronie www.bilet.intercity.pl

Zielone podróże po Europie

Wprowadzenie biletów Interrail to kolejowa rewolucja – od 1972 skorzystało z nich ponad 10 milionów podróżnych. Zakup biletu otwiera możliwość podróży po 33 krajach Europy – a dzięki sieci kolejowej na podróżników czeka 40 000 destynacji – od dużych metropolii po mniejsze miasta i wsie. Dzięki Interrail możliwe jest podróżowanie pociągami różnych przewoźników –  lokalnymi, krajowymi a nawet transgranicznymi. Bilety Interrail honorowane są przez ponad 40 przewoźników, w tym PKP Intercity.

Kolejowe wojaże z Interrail są nie tylko ekonomiczne i ekologiczne. Celem stworzenia biletu było promowanie oraz możliwość elastycznego podróżowania, zwiedzania i tworzenia nowych znajomości oraz europejskiej wspólnoty.

Kolej to najbardziej ekologiczny środek transportu zbiorowego – wybierając pociągi zamiast aut, samolotów czy autobusów każdego dnia można przyczynić się do mniejszej emisji CO2. Transport kolejowy świetnie wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada m.in., że do 2030 roku podróże koleją poniżej 500 kilometrów będą neutralne klimatycznie.

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności