NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Bez zmian w ofercie handlowej PKP Intercity. Bilet weekendowy i Taniomiastowy pozostaje w ofercie

Bez zmian w ofercie handlowej PKP Intercity. Bilet weekendowy i Taniomiastowy pozostaje w ofercie

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / Ficek

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiały się niepotwierdzone informacje, które sugerowały, że PKP Intercity zlikwiduje części biletów promocyjnych. Ministerstwo Infrastruktury zaprzeczyło tym doniesieniom.

Na różnych forach dyskusyjnych kolejarzy w ostatnim czasie przewijała się dyskusja dotycząca likwidacji niektórych biletów promocyjnych z oferty PKP Intercity. Posłanka Paulina Matysiak skierowała w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Infrastruktury. Pani Poseł spytała Ministerstwo czy od nowego rocznego rozkładu jazdy 2021/22 zostaną zlikwidowane bilety weekendowe, Taniomiastowe oraz bilety nabyte w taryfie wcześniej-taniej.

Są to bilety cieszące się dużym zainteresowaniem. Przypomnijmy, że bilet weekendowy pozwala podróżować pociągami IC oraz TLK przez cały weekend za 81 złotych, bez żadnych ograniczeń. Jest także nieco droższa pozycja „bilet weekendowy MAX”, który pozwala nam podróżować także pociągami EIC i EIP. Bilet Taniomiastowy natomiast pozwala na tanie podróże w pociągach IC i TLK na wybranych relacjach międzymiastowych.


Zobacz również: Nowy rekord! Przejechał na bilecie weekendowym 4885 kilometrów po całej Polsce


Obecnie PKP Intercity SA nie planuje wprowadzenia zmian w ofertach handlowych na moment wdrożenia
nowego rocznego rozkładu jazdy czyli od 12.12.2021 (z możliwym uzupełnieniem zakresu oferty o nowe
stacje zatrzymań). O wszelkich ewentualnych zmianach w taryfach i ofertach, jeśli do takich będzie
dochodzić, opinia publiczna będzie informowana z odpowiednim wyprzedzeniem – odpowiedział Wiceminister Andrzej Bittel.

Posłanka zapytała także o dane wskazujące zainteresowanie biletami weekendowymi w ostatnich latach. Natomiast Ministerstwo odpowiedziało, że takie informacje są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa i nie mogą zostać podane do informacji publicznej.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności