NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Nowy rekord! Przejechał na bilecie weekendowym 4885 kilometrów po całej Polsce

Nowy rekord! Przejechał na bilecie weekendowym 4885 kilometrów po całej Polsce

Redakcja

Padł kolejny rekord na przejeździe biletem weekendowym. Pan Igor przejechał łącznie 4885 kilometrów, przemierzając 14 województw i spędzając blisko 54 godzin w pociągach.

Bilet weekendowy PKP Intercity pozwala na podróże pociągami przewoźnika bez żadnych ograniczeń przez cały weekend. Miłośnicy kolei szukający wyzwań biją rekordy w odległości przejazdu na bilecie weekendowym. Nieoficjalnie wskazuje się dwa kryteria bicia rekordu: czyli rekord dla długich weekendów oraz tych „normalnych”, gdzie bilet obowiązuje od piątkowego wieczoru do godziny 6:00 w poniedziałek.

Ostatni rekord został pobity podczas tegorocznych wakacji. Pan Przemysław oraz jego syn – Adrian przejechali łącznie 4360,8 kilometrów pociągami – więcej informacji. Na ustanowienie nowego rekordu długo nie musieliśmy czekać, ponieważ w ostatni weekend, tj. 5-8 listopada w rekordową podróż udał się Pan Igor.

Pan Igor swoją podróż rozpoczął w pociągu IC Skrabek z Warszawy do Częstochowy. Łącznie Pan Igor podróżował 11 pociągami, przemierzając 14 województw, spędzając ponad 54 godzin w pociągach (cały przebieg podróży poniżej). Pan Igor łącznie przejechał 4885 kilometrów, tym samym pobijając ostatni rekord o nieco ponad 500 kilometrów. Pan Igor przesiadał się m.in. w Warszawie, Krakowie, Sopocie, Tczewie, Świebodzinie, Sosnowcu, we Wrocławiu.

Podczas podróży niektóre pociągi łapały kilkuminutowe opóźnienie. Pociąg EIC 246 dojechał do Świebodzina z 33 minutowym opóźnieniem. Opóźnienia natomiast nie wpłynęły na przesiadki rekordzisty i tym samym nie zagroziły realizacji planu.

Udało się to co zaplanowałem. Udało się pomimo kilku sytuacji w których zwątpiłem ze to się uda. Oficjalnie ustanowiłem nowy rekord przejazdu na jednym bilecie weekendowym PKP. Rekord został poprawiony i pobity z mocną nawiązką. Dotychczasowy rekord wyniósł 4360,8km. Mimo, ze może nie jest to wyczyn godny wpisana w księgę, kosztował sporo przygotowania i poświęconego czasu. Jest to rekord z tych nietypowych, ale rekord dający satysfakcję – skomentował Pan Igor, nowy rekordzista na bilecie weekendowym.

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Fot. Igor Kruk

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności