Działania Przewozy pasażerskie Wiadomości

Będą nowe biletomaty – KM podpisały umowę z firmą ASEC S.A.

Będą nowe biletomaty – KM podpisały umowę z firmą ASEC S.A. fot. Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie podpisały umowy z firmą ASEC S.A. Dzięki temu w połowie przyszłego roku na Mazowszu będzie łącznie 118 biletomatów, w których podróżni kupią bilet, doładują Kartę Mazowiecką, a także dzięki funkcji infokiosku, sprawdzą rozkład jazdy pociągów i uzyskają informacje o ofercie spółki. Obecnie KM mają 84 takie urządzenia.

Ze strony spółki ASEC S.A. umowę podpisali: Agnieszka Światły, Prezes Zarządu oraz Tomasz Boryczko, Członek Zarządu. Natomiast ze strony Kolei Mazowieckich: Robert Stępień, Prezes Zarządu oraz Dariusz Grajda, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy.

 Biletomaty stacjonarne są jednym z ważniejszych kanałów dystrybucji biletów. Co piąty sprzedany w 2018 roku bilet KM, został wygenerowany właśnie w ten sposób. Nie jest to nic dziwnego, biorąc pod uwagę zalety tej formy zakupu: jest ona prosta, szybka i dostępna przez całą dobę. Urządzenia pojawią się w nowych lokalizacjach, ale staną także obok tych już funkcjonujących, jako uzupełnienie oferty – mówi Robert Stępień, Prezes Zarządu KM.

Obecnie Koleje Mazowieckie mają 84 biletomaty. Po realizacji podpisanej dzisiaj umowy, podróżni będą mogli korzystać łącznie ze 118 urządzeń, a kontrakt przewiduje także możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne 28 sztuk. Lokalizacje, w których znajdą się nowe urządzenia zostały wytypowane przez spółkę w badaniach ankietowych wśród podróżnych, po rozmowach z władzami lokalnymi, a także po przeanalizowaniu dostępności kanałów sprzedaży biletów na danym obszarze. Nowe urządzenia pojawią się m.in.: w Nowym Dworze Mazowieckim, Płocku, Gostyninie, Nowej Iwicznej, Szydłowcu, Wołominie, stacji Warszawa Służewiec oraz Warszawa Jeziorki.

 Spółka OTI Europa ASEC od wielu lat buduje i obsługuje sieci sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i kolejowej oparte o biletomaty. W naszych urządzeniach stosujemy innowacyjne rozwiązania pozwalające pasażerom na dokonywanie szybkiego zakupu biletów. Nasza spółka również rozwija i dostarcza systemy i urządzenia do obsługi płatności bezgotówkowej za pomocą kart płatniczych. Dzięki temu w ramach podpisanych umów instalowane automaty zostaną wyposażane w najnowocześniejsze urządzenia do szybkiej akceptacji kart płatniczych, co jest szczególnie ważne dla pasażerów, gdyż obecnie prawie 70% dokonywanych zakupów w biletomatach jest realizowane bezgotówkowo.– mówi Agnieszka Światły, Prezes Zarządu ASEC S.A.

fot. Koleje Mazowieckie

W biletomatach można: zakupić bilety Kolei Mazowieckich (jednorazowe, strefowe czasowe, okresowe, sieciowe imienne); zakupić bilet i zakodować go na Karcie Mazowieckiej oraz dokonać kodowania na Karcie Mazowieckiej biletu zakupionego wcześniej za pośrednictwem strony: www.bilety.mazowieckie.com.pl,. Ponadto urządzenia posiadają funkcję infokiosku, która umożliwia dostęp do aktualnego rozkładu jazdy pociągów oraz oferty spółki KM. Usługa sprzedaży oraz infokiosku w biletomatach jest dostępna przez całą dobę. Sieć biletomatów będzie także w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz języka polskiego, transakcji można dokonywać w trzech innych językach: angielskim, rosyjskim, niemieckim.