NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Alstom finalizuje dostawy bezzałogowych pojazdów metra dla Arabii Saudyjskiej

Alstom finalizuje dostawy bezzałogowych pojazdów metra dla Arabii Saudyjskiej

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. Alstom

69 pojazdów będzie kursować po trzech liniach w Rijadzie, których budowę zlecono konsorcjum, w którym uczestniczy Alstom. Wartość całego kontraktu sięga 2,5 mld EUR, w tym 300 mln EUR przypada na produkcję wagonów w Chorzowie- pisze „Puls Biznesu”.

Radosław Banach, dyrektor zarządzający w Alstom Konstal powiedział dziennikowi, że przygotowując się do realizacji tego kontraktu Alstom musiał odbudować swój dział konstrukcyjny.

By nie tylko budować pojazdy dla metra w Rijadzie, lecz także uczestniczyć w ich projektowaniu- stwierdził Banach.

W dwuwagonowych składach trzeba było umieścić przedziały dla podróżnych klasy pierwszej, drugiej i rodzinne.

Muszą być nie tylko funkcjonalne, lecz także zapewniać wysoki komfort podróży, by zachęcić mieszkańców Arabii Saudyjskiej do podróży transportem publicznym, a nie własnym autem. Alstom Konstal realizuje także produkcję 50 bezzałogowych pojazdów metra dla Dubaju. To kontrakt także wart prawie 300 mln EUR- pisze „Puls Biznesu”.

Radosław Banach zakłada, że kontrakt zostanie sfinalizowany do końca 2019 r. Pojazdy będą mogły być używane do przewozu podróżnych, którzy przyjadą do Dubaju na przyszłoroczne EXPO.

pc/”Puls Biznesu”

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności