Strona główna » Wiadomości » Alstom. Dostawa pierwszego pociągu elektrycznego do Zachodniej Australii

Alstom. Dostawa pierwszego pociągu elektrycznego do Zachodniej Australii

Redakcja
Fot. Alstom

Alstom dostarczył pierwszy pociąg elektryczny serii C jako część programu METRONET rządu Zachodniej Australii. Zdarzenie to oznacza powrót produkcji pociągów do stanu po ponad 30-letniej przerwie, realizowane przez Alstom w obiekcie METRONET w Perth.

W 2019 roku Alstom otrzymał kontrakt o wartości 800 milionów euro (1,3 miliarda AUD) na projektowanie, dostawę, produkcję i testowanie 41 pociągów elektrycznych (EMU) o 6 wagonach każdy oraz dwóch pociągów diesla (DMU) o 3 wagony każdy.

Pierwszy pociąg w ruchu pasażerskim jest rezultatem wieloletniej współpracy z rządem Zachodniej Australii, ukazując globalne kompetencje i lokalne umiejętności dostępne w Alstomie – powiedział Pascal Dupond, Dyrektor Zarządzający Alstom Australia i Nowa Zelandia

Pociąg serii C, wyprodukowany przez Alstom w zakładach METRONET w Bellevue w Perth, wprowadza nowoczesne technologie kolejowe i procesy produkcyjne, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów produkcyjnych pociągów w Australii.

Pierwszy pociąg EMU przeszedł intensywne testy i walidację przez Alstom na sieci kolejowej Perth. Pociąg serii C, oparty na sprawdzonej platformie pociągów podmiejskich X’trapolis Alstoma, cechuje się zwiększoną efektywnością energetyczną.

Zaprojektowany został z myślą o możliwości przyszłych modernizacji przez cały okres eksploatacji. Każdy pociąg może przewozić 1200 pasażerów i obejmuje trzy podwójne drzwi pasażerskie po każdej stronie wagonu, co ułatwia przepływ pasażerów. Pociąg może osiągnąć maksymalną prędkość 130 km/h i będzie eksploatowany przez 35 lat, z obsługą utrzymania realizowaną przez Alstom.

Alstom zatrudnia ponad 165 pracowników w obiekcie w Bellevue, osiągając 50% lokalnej zawartości na pociągu serii C dzięki współpracy z ponad 15 lokalnymi firmami z Zachodniej Australii. Partnerstwo przedzatrudnieniowe z North Metropolitan TAFE zapewnia doświadczenie w produkcji kolejowej młodym ludziom z grupy Aborygenów i mieszkańców Wysp Cieśniny Torresa, z których niektórzy dołączyli do zespołu Alstom jako praktykanci.

Produkujemy najlepszy i najbardziej zaawansowany pociąg, jaki możemy, w Zachodniej Australii, z Zachodnimi Australijczykami i dla Zachodnich Australijczyków. To wyjątkowy dzień w historii naszej firmy w Australii – podsumował Pascal Dupond 

Pociągi X’trapolis dla rozwijającej się sieci kolejowej Perth są częścią innowacyjnego portfela kolejowego Adessia Alstoma, zaprojektowanego, by wspierać zrównoważony rozwój miast i obszarów podmiejskich na całym świecie, pomagać w obsłudze rosnącej liczby pasażerów i łagodzić korki komunikacyjne.

Ponad 60 systemów kolejowych na całym świecie umożliwia codziennie podróż ponad 20 milionom pasażerów na pociągach wykonanych przez Alstom.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x