Przewozy pasażerskie Transport miejski Wiadomości
Partnerzy działu

50% miejsc siedzących w transporcie publicznym. Jak zajmować miejsca? Pesa przedstawia infografiki

50% miejsc siedzących w transporcie publicznym. Jak zajmować miejsca? Pesa przedstawia infografiki Mat. Pesa Bydgoszcz

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Nowe obostrzenia będą dotyczyć transportu publicznego.

W dniu dzisiejszym (15.10.2020 r.) miała miejsce konferencja prasowa, podczas której Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia, które obowiązywać będą w żółtej oraz czerwonej strefie.

Nowe obostrzenia zarówno w strefie żółtej oraz czerwonej będą dotyczyć transportu publicznego. W obu strefach, maksymalna liczba pasażerów będzie wynosić 50% wszystkich miejsc siedzących, bądź 30% miejsc siedzących wraz z miejscami stojącymi.

Oprócz transportu publicznego przedstawiono obostrzenia, które dotyczą zarówno szkół, wydarzeń, jak i rekreacji. Zaczną one obowiązywać od 17 października.

Pesa przygotowała infografiki z propozycją zajmowania miejsc w związku z nowymi obostrzeniami

Pesa Bydgoszcz udostępniła infografiki z rozkładem miejsc w pociągu Elf 2 oraz tramwaju Pesa Swing, wraz z oznaczeniem miejsc, które można zająć według nowych zasad. Infografiki uwzględniają przepisy, które będą obowiązywać w Polsce od soboty 17 października.