Strona główna » Wiadomości » Infrastruktura » 24 września wraca ruch pasażerski na trasę Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy

24 września wraca ruch pasażerski na trasę Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy

Redakcja

Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy – ruch pasażerski na trasie będzie przywrócony już 24 września. Odbył się przejazd techniczny z udziałem m.in. wiceministra Andrzeja Bittela.

Trwają intensywne prace na modernizowanej linii Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy. Od 24 września przywrócone zostaną bezpośrednie połączenia pasażerskie. Dzięki inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego  realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będzie lepszy dostęp do kolei i sprawniejsze podróże w aglomeracji.

– Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki jest przykładem zmian uzyskiwanych w aglomeracjach dzięki Krajowemu Programowi Kolejowemu. Takie efekty poza aglomeracją warszawską będą m.in. w aglomeracji krakowskiej i szczecińskiej. – mówi Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Efektem modernizacji 22-kilometrowej linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będzie lepsza oferta podróży. Pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w Parzniewie. Poprawi się niezawodność przejazdu, będzie mogła zwiększyć się liczba pociągów. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na wyremontowanych przystankach i stacji w Pruszkowie. Od 24 września pociągi będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach i stacji Pruszków. Czas przejazdu między Warszawą Zachodnią a Grodziskiem Mazowieckim zajmie ok. 35 minut. Od poniedziałku do piątku utrzymana będzie dodatkowa komunikacja autobusowa pomiędzy Pruszkowem i Piastowem. Wartość inwestycji na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa wynosi 285 mln zł. Zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Podobne artykuły