Działania Wiadomości

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce staje do obrony

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce staje do obrony fot. PKP PLK

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce zareagował na obraźliwą tezę przedstawioną przez BBC News. Głośna sprawa dotyczy stwierdzenia, że polscy maszyniści brali udział w mordzie m.in. w Auschwitz-Birkenau.

ZZMK postanowił wkroczyć na drogę prawną w egzekwowaniu prawdy w kwestii krzywdzącej tezy, jaką o polskich maszynistach wygłosił Allan Little z BBC News w artykule “Beware hate speech, says Auschwitz Holocaust survivor”.

Obraźliwe i nieprawdziwe słowa, jakoby polscy maszyniści brali udział w ludobójstwie dokonanym przez nazistów zostały opublikowane w artykule BBC kilka dni temu, a dokładnie 27 stycznia 2017 roku.

W ramach porozumienia Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce i Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom, które zawarto wczoraj (2 lutego), wszczęte zostanie postępowanie począwszy od podjęcia kroków prawnych przeciw autorowi tych słów. Jak dowiedzieliśmy się niedawno strona polska oczekuje wycofania oszczerstw. Brak rozwiązania tej sprawy w takim działaniu oznacza dla reprezentantów pokrzywdzonych walkę z całym BBC News.

Pismo Leszka Miętka, prezydenta ZZMK w Polsce do ambasadora RP w Londynie znajduje się na stronie Związku i można zapoznać się z jego dokładną treścią.