NaKolei.pl Wiadomości Żuławska Kolej Dojazdowa otrzymała elementy urządzeń sterowania ruchem kolejowym

Żuławska Kolej Dojazdowa otrzymała elementy urządzeń sterowania ruchem kolejowym

MM
fot. Żuławska Kolej Dojazdowa

PKP Polskie Linie Kolejowe podarowały w maju 2022 roku Pomorskiemu Towarzystwu Miłośników Kolei Żelaznych elementy urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Darowizna przyczyni się to do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i ciągłego kursowania pociągów wąskotorowych na Żuławach.

Żuławska Kolej Dojazdowa otrzymała dwie szafy aparatowe COB-63A, dwie szafy bateryjne COB-63A, cztery elektryczne napędy zwrotnicowe JEA29, pięć semaforów kształtowych, prostownik 136V, siedem sygnalizatorów drogowych.  Elementy te są o łącznej wartości 8 477,60 zł.

Darowane elementy infrastruktury kolejowej posłużą do podniesienia bezpieczeństwa na Żuławskiej Kolei Dojazdowej poprzez zabudowę sygnalizacji samoczynnej na przejazdach kolejowych, odtworzenie semaforów i zabudowę napędów elektrycznych rozjazdów m.in. na stacji Stegna Gdańska.

Planowana jest też wymiana na posterunku osłonnym Rybina Most obecnych tymczasowych semaforów z napędem ręcznym na podarowane semafory z napędem elektrycznym. Stanie się to w trakcie remontu zabytkowego mostu obrotowego w Rybinie w 2023 roku – informuje Kolej Żuławska.

Żuławska Kolej Dojazdowa jest własnością Powiatu Nowodworskiego a zarządza jest przez Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych. Dzięki już drugiej darowiźnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., możliwe jest poprawianie stanu infrastruktury kolejowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Przyczyni się to do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i ciągłego kursowanie pociągów wąskotorowych na Żuławach.

fot. Żuławska Kolej Dojazdowa

fot. Żuławska Kolej Dojazdowa

fot. Żuławska Kolej Dojazdowa

fot. Żuławska Kolej Dojazdowa

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności