Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Zmiany w podróżowaniu 5 lipca. Składy zastępcze za niektóre pociągi IC i EIP

Zmiany w podróżowaniu 5 lipca. Składy zastępcze za niektóre pociągi IC i EIP Fot. PKP Intercity

Jak informuje PKP Intercity, dziś, 5 lipca, z przyczyn technicznych wprowadzone zostaną składy zastępcze za niektóre pociągi IC i EIP.

Kilka dni temu podróżujący dodatkowymi pociągami do Kołobrzegu musieli przesiąść się w składy zastępcze. W tej kwestii 29 czerwca biuro rzecznika prasowowego Spółki informowało, że wszystko wraca do normy, a pociągi jeżdżą już rozkładowo. Dziś również wprowadzono zastępcze składy wagonowe za następujące pociągi, (zarówno za EIP i IC):

  • Pociąg IC 6118 ,,ŚLĘŻA,,  relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia. Będzie prowadzony zastępczym składem wagonowymi w zestawieniu 1 wagon klasy pierwszej i 5 wagonów klasy drugiej. Brak wagonu restauracyjnego oraz wagonu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.
  • Pociąg IC 4126 ,,ZAMENHOF,, relacji Bielsko Biała Główna – Warszawa Wschodnia. Będzie prowadzony zastępczym składem wagonowymi w zestawieniu 2 wagon klasy pierwszej i 6 wagonów klasy drugiej, w tym wagon przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Brak wagonu restauracyjnego.
  • Pociąg EIP 1840 relacji Warszawa Zachodnia – Kołobrzeg w zestawieniu: 1 wagon klasy pierwszej, wagon restauracyjny oraz 6 wagonów klasy drugiej w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich.
  • Pociąg EIP 8140 relacji Kołobrzeg – Warszawa Zachodnia w zestawieniu: 1 wagon klasy pierwszej, wagon restauracyjny oraz 6 wagonów klasy drugiej w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich.

Szczegóły rozkładu jazdy i zmian w kursowaniu pociągów znajdują się na stronie przewoźnika.