NaKolei.pl OpinieDziałania Zielone Środy z Kolejami Śląskimi. Dotąd w akcji wzięło udział prawie 8000 kierowców

Zielone Środy z Kolejami Śląskimi. Dotąd w akcji wzięło udział prawie 8000 kierowców

Redakcja

Już jutro kolejny, ekologiczny dzień w ramach akcji Zielone Środy. Koleje Śląskie od marca, w co trzecią środę miesiąca zachęca do przesiadania się z samochodów na pokład swoich pociagów.

Przejazd pociągami Kolei Śląskich w ramach akcji Zielone Środy będzie jutro bezpłatny. Podczas kontroli zamiast biletu należy okazać ważny dowód rejestracyjny. To uprawnia nas do darmowych przejazdów. Kierowca może zabrać na bezpłatny przejazd 1 osobę. W tym roku, od marca skorzystało z tego ok. 8000 podróżnych.

Przewoźnik chce w ten sposób zwiększać świadomość ekologiczną wśród podróżnych i zachęcać do wyboru środków transportu przyjaznych środowisku. UWAGA! Akcja nie obejmuje połączeń na odcinku przygranicznym Chałupki – Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

O działaniach na rzecz środowiska, które podejmują Koleje Śląskie pisaliśmy już w marcu. Zielone Środy to próba zachęcenia kierowców do częstszego przesiadania się z samochodów do pociągów – środka lokomocji bardziej przyjaznego środowisku. Akcja zaczęła obowiązywać od 21 marca br. Akcja ta zorganizowana została w ramach projektu EKO Rok. W tym roku Katowice są gospodarzem szczytu klimatycznego COP 24. Szczegóły na stronie KŚ.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności